Szybki dostęp

 

Każdego roku przed oficjalnym zakończeniem zajęć szkolnych spotykamy się, żeby zadbać o siebie i swoje zdrowie. W tym roku nie mogło być inaczej. W ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki i Sportu było coś dla zdrowia – zawody lekkoatletyczne na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – oraz coś dla ciała i środowiska - warsztaty robienia naturalnych kosmetyków.

23 czerwca trybuny stadionu MOSiR wypełniły się kibicami. Zawodnicy stanęli w szranki w biegach na 60 m, na 100 m oraz w sztafetach 4x100 m dziewcząt i chłopców .Walka na bieżni była zacięta, ale w duchu fair play. Doping kibiców z trybun jeszcze bardziej motywował i podnosił temperaturę zawodów w ten ciepły, słoneczny dzień.

Równie wysoka temperatura była podczas warsztatów kosmetycznych prowadzonych przez Natalię Dąbrowską - zielarkę i fitoterapeutkę. Uczestniczki mogły przekonać się, jak w łatwy i niedrogi sposób samodzielnie przygotować tonik do twarzy, peeling, kulę do kąpieli i balsam do ciała. Wszystko z naturalnych, przyjaznych dla skóry składników.

Natalia pokazała, jak wygląda masło shea - popularny składnik balsamów drogeryjnych, jakich olejów używać do robienia peelingów i jakie olejki eteryczne można bezpiecznie nakładać bezpośrednio na skórę (w tajemnicy powiemy Wam, że tylko dwa). Mamy już sposób na to, jak przygotować się do pracy w kolejnym roku szkolnym: olejek z sosny poprawia koncentrację - to dla biol-chemów, a na mat- fizy zadziała olejek cytrusowy (pobudza do działania). Na nasze szalone humany.... lawenda (wycisza i łagodzi stres).

To było niezwykłe, pachnące i twórcze przedpołudnie.

 Wakacje oficjalnie już się rozpoczęły! Życzymy wszystkim dużo słońca, wielu przygód i wspaniałych podróży. Nie przejadajcie się goframi, dbajcie o skórę i o siebie nawzajem :)