Szybki dostęp

 

23 czerwca 2022r. po raz pierwszy po przerwie covidowej nauczyciele języków obcych wraz z młodzieżą przygotowali Dzień Języków Obcych. W tym roku formuła dnia została rozszerzona, ponieważ zaprezentowano nie tylko kulturę krajów, których języki nauczane są w szkole, lecz także innych krajów, jak na przykład: Korei i Japonii. Wszelkie aktywności podzielono na dwie części: pierwsza, wspólna część, odbyła się w auli szkoły. Tutaj młodzież z klas drugich i trzecich przedstawiła swoje prezentacje multimedialne na temat kultury Korei i Japonii. Całość uzupełniła prezentacja pani Katarzyny Sadowskiej o pokoleniu tzw. boomerów (zainteresowanych tym pojęciem odsyłam do portalu polszczyzna.pl). Następnie klasy podzielono. Pierwszaki przeniosły się do sali gimnastycznej, klasy drugie pozostały w auli, natomiast klasy trzecie udały się na boisko szkolne. Dla wszystkich uczestników przygotowane zostały takie same konkurencje. Nowością były zadania ruchowe, zgodnie z powiedzeniem: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Na podsumowanie dnia odbył się znany wszystkim konkurs: „Jeden z dziesięciu”: dopasowywanie znanych postaci do krajów ich pochodzenia, przyporządkowanie zabytków świata do ich nazw i krajów.
Różnorodność konkurencji, kombinacja ruchu i intelektu, sprawiły, że wszyscy dobrze się bawili, a także mogli dowiedzieć się czegoś nowego o otaczającym nas świecie. Zapraszamy za rok!
 
Zespół nauczycieli języków obcych