Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2022/2023

/kliknij baner w celu uzyskania informacji o kierunkach/

_____________________________________________________________________________

Droga ósmoklasistko, drogi ósmoklasisto strona internetowa, którą powinieneś odwiedzić to:

http://ketrzyn.edu.com.pl

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

Wojciech Kęrzyński zmarł we Lwowie 15 stycznia 1918r. W czasie swojego życia dał się poznać jako wielki Polak, wybitny historyk, ogromny autorytet i zaangażowany działacz społeczno-kulturalny. W młodości, jeszcze przed urzędową zmianą nazwiska, Kętrzyński uczył się w rastenburskim gimnazjum. Nasza szkoła, będąca kontynuatorką dawnego gimnazjum, od 1956 roku za patrona ma właśnie tego wybitnego Polaka. Co roku w rocznicę śmierci Kętrzyńskiego poczet sztandarowy oraz delegacja naszej szkoły uczestniczy w miejskich obchodach poświęconych obecnemu patronowi miasta. Także w tym roku pamiętaliśmy o naszym patronie składając kwiaty po pomnikiem Wojciech Kętrzyńskiego.

I LOw Kętrzynie