Tę matematyczna sprzeczność udowodniła społeczność szkolna I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Uczniowie oraz pracownicy szkoły, solidaryzując się z cierpiącym na nowotwór kości miednicy Norbertem, zorganizowali zbiórkę pieniędzy potrzebnych na rehabilitację chłopca. Udało się zebrać 1453,70 zł. Dodatkowo z zorganizowanej 30 listopada loterii andrzejkowej przekazano na cel charytatywny 359,30zł. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej – Karolina Śmierzyńska i Grzegorz Gębka – przekazali mamie Norberta, pani Małgorzacie, łącznie 1811,00 zł.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie się w ten szczytny cel i pokazanie, że nie można przejść obojętnie wobec cierpienia drugiej osoby. Norbertowi życzymy zaś siły i determinacji w walce z chorobą oraz szybkiego powrotu do zdrowia.