Szybki dostęp

 

Organizacja szczepień

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy wieloletniego nauczyciela naszej szkoły – Zdzisława Sierakowskiego. Do wieczności odeszła prawdziwa legenda „starego ogólniaka”, nauczyciel, którego zapamiętał każdy absolwent z II połowy XX wieku. Zdzisław Sierakowski pracował w naszej szkoły przez 30 lat. Był jednym z pierwszych nauczycieli języka angielskiego w Kętrzynie, w szkole prowadził także koło fotograficzne. Był obdarzony ogromną charyzmą, jego lekcje z pewnością zapamiętał każdy, kto choć raz miał zajęcia z Profesorem. Jego powiedzonka, zamiłowanie do zespołu The Beatles, mini dialogi na lekcjach, jeszcze w czasie pracy w szkole stały się legendarne.

W kontaktach z uczniami dał się poznać jako nauczyciel kompetentny, wymagający, bardzo dobrze przygotowujący do egzaminu dojrzałości ze swojego przedmiotu. Wielu jego wychowanków, dzięki lekcjom z Profesorem, skończyło filologię angielską i dzisiaj uczy młodzież.

W ostatniej ziemskiej drodze Zdzisławowi Sierakowskiemu towarzyszył sztandar szkoły, delegacja obecnych pracowników, nauczyciele emerytowani, wychowankowie oraz rodzina. Pan Profesor spoczął na cmentarzu w Nowej Wsi.

Cześć jego pamięci - I LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie