Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2021/2022

W 2021 roku nabór do szkół ponadpodstawowych odbywa się drogą elektroniczną. Od 17 maja możecie logować się na stronie:

👉  https://ketrzyn.edu.com.pl/kandydat

 

W życiu są chwile radosne, są też chwile smutne. W ostatnich dniach w naszej społeczności szkolnej nastał czas pełen żalu. Odeszła do wieczności nasza emerytowana koleżanka, pani profesor Renata Żebrowska.

 Pani Renata Żebrowska trafiła do naszej szkoły pod koniec lat siedemdziesiątych, zaraz po ukończeniu studiów chemicznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mimo, że miała propozycję pracy naukowej na Uniwersytecie wybrała zawód nauczyciela. Przez całe swoje życie zawodowe była związana z I Liceum Ogólnokształcącym im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie, w którym przepracowała ponad 25 lat. Uczyła chemii, pełniła kilkukrotnie rolę wychowawcy, w latach 1985-1992 sprawowała funkcję wicedyrektora LO. W pracy z uczniami dała się poznać jako nauczyciel kompetentny, wymagający, bardzo dobrze przygotowujący do konkursów, olimpiad oraz do egzaminu dojrzałości ze swojego przedmiotu.

W ostatniej ziemskiej drodze pani profesor Renacie Żebrowskiej towarzyszył sztandar szkoły, delegacja obecnych pracowników, nauczyciele emerytowani, wychowankowie oraz rodzina. Pani profesor spoczęła na cmentarzu w rodzinnym Mrągowie.

Cześć jej pamięci - I LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego w  Kętrzynie