Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2021/2022

 

Matura 2021 - wytyczne i terminy

 

14 marca matematycy z całego świata obchodzą święto znane jako Dzień Liczby π. Dzień ten przypomina nam o stałej matematycznej, dzięki której możemy obliczyć m.in. pole koła lub objętość kuli, najczęściej występującej w przybliżeniu do 2 miejsc po przecinku – 3,14. W tym roku również nasza szkoła postanowiła uczcić ten dzień  – zorganizowano konkurs online poświęcony π. Miał on miejsce 15 marca na platformie Zoom oraz Quizziz. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami związanymi m.in. z historią tej liczby oraz z obliczeniami, w których wykorzystujemy jej własności. Zwyciężczynią konkursu została Weronika Burszta z klasy IIAG. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Pupel z klasy IIBD, a podium zamykają ex aequo Kalina Sałyk z klasy 2A, Alicja Służała z klasy 1C oraz Grzegorz Gębka z klasy 2D. Wszystkim uczestnikom chcielibyśmy podziękować za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

Samorząd Uczniowski


Wyniki:

  1. Weronika Burszta 2AG – 12/15 pkt
  2. Szymon Pupel 2bd – 11/15 pkt
  3. ex aequo Kalina Sałyk 2A, Alicja Służała 1C oraz Grzegorz Gębka 2D – 10/15 pkt
  4. Julia Marciniak 2C – 9/15 pkt
  5. ex aequo Janusz Baluta 1D1 oraz Anastazja Okuszko 1D2 –  8/15 pkt
  6. Rafał Nikończuk 1A – 5/15 pkt