Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2021/2022

 

Matura 2021 - wytyczne i terminy

 

21 lutego to idealny czas na poświęcenie kilku chwil językowi polskiemu - elastycznej i barwnej materii, którą operujemy na co dzień. Trudno wyobrazić sobie, jak niepełne byłoby nasze poczucie tożsamość narodowej, gdyby nie on.  Świętowanie Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przypadającego 21 lutego to nie tylko oczywisty wyraz patriotyzmu, ale również tradycja I LO w Kętrzynie, która dzięki naszym kreatywnym polonistkom dopełnia się każdego roku w trochę inny, nietuzinkowy sposób.

W 2021 roku, wciąż w obliczu odbywania lekcji w cyfrowej przestrzeni, celebrujemy go przez m.in. tworzenie prezentacji na temat szczególnie zaangażowanych w artystyczny rozwój polszczyzny laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury oraz wiecznie ciekawych rozwiązywania jej zagadek językoznawców. Niezmiernie zachęcamy do poznania tych indywidualistów trochę bliżej - z pewnością dowiecie się o nich czegoś interesującego (kto by pomyślał, że nawet Wisława Szymborska nie mogła oprzeć się skrzydełkom z KFC? :)). 

Nasza piękna ojczysta mowa powinna być dla każdego Polaka dumą oraz dobrem, o które się troszczy. Pamiętajmy o tym, aby każdego dnia używać jej z szacunkiem i dbać o to, by jej melodia nigdy nie zaginęła w językowej kakofonii dążącego do globalizacji świata. 

 

Autorzy: Magdalena Machniewska, Zuzanna Bukowska, Iga Dogiel, Weronika Wiszniewska


Autorka: Alicja Czubowska


Autorzy: Justyna Bieniek, Mateusz Gierdewicz, Jakub Kocięcki, Paulina Prokop, Marceli Śliwka