Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2021/2022

 

Matura 2021 - wytyczne i terminy

 

Mierzenie się z najeżonymi trudnościami wyrażeniami - to temat przewodni dyktanda Szkolnego konkursu ortograficznego, który odbył się 10 lutego 2021 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie.

Tekst dyktanda przygotowała pani Anna Wachnik, która wraz z panią Dominiką Skrzypczyńską czuwała nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Rywalizacja była zacięta, a uczniowie wykazali się znajomością zasad ortograficznych. Ortograficzne zmagania  pozwoliły wyłonić najlepszych z najlepszych.

Mistrzem ortografii został Karol Socha z klasy 2aG. Miejsce II zajęła Paulina Kościelniak z klasy 2d1. Miejsce III przypadło Aleksandrze Prusaczyk z klasy 2bd. Tuż za nimi uplasowały się: Magdalena Szawkowska z 1d2, Julia Trypucka z 1d1 i Anastazja Okuszko z 1d2.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy ortograficznej i sprawności językowej na bardzo wysokim poziomie.

Miło Was było zobaczyć!