Szybki dostęp

 

Organizacja szczepień

 

W dniu 9 września na 2 i 3 godzinie lekcyjnej klasa 2c wzięła udział w grze terenowej „Kętrzyn dawniej i dziś”. Gra polegała na zwiedzaniu miasta i rozwiązywaniu zagadek na temat przeszłości i teraźniejszości naszego miasta. Podzieliliśmy się na cztery grupy 5-osobowe i ze szkolnego boiska rozeszliśmy się do wylosowanych miejsc. Odwiedziliśmy między innymi takie miejsca jak Kościół św. Jerzego, Kościół św. Katarzyny, kętrzyński zamek i budynek Loży. Pod koniec gry, gdy wszystkie grupy wróciły na boisko, nasza wychowawczyni zrobiła nam pamiątkowe zdjęcia. Po powrocie w sali , czekały na nas słodycze, napoje, długopisy, notesiki i pomoce naukowe. Wszystkie grupy dobrze się bawiły i nie możemy doczekać się kolejnej podobnej zabawy.

Dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie za przygotowanie tak wspaniałej gry miejskiej.

W czwartkowy wieczór na sali kętrzyńskiego kina odbyła się III Gala Osobowości Kętrzyna 2021. Jak co roku na Gali nie zabrakło reprezentantów naszej szkolnej społeczności. Osoby nominowane otrzymały pamiątkowe dyplomy, laureaci zaś statuetki i dyplomy potwierdzające zdobyty tytuł „Osobowość Kętrzyna 2021”. To nagroda za wyjątkowe dokonania w dziedzinie inwestycji, przedsiębiorczości, sportu, twórczości artystycznej, inicjatyw społecznych i lokalnych oraz reprezentowania i promocji miasta.

W kategorii „Człowiek Sportu” nominowana została Karolina Kuhn. Karolina jest zawodniczką Ludowego Klubu Sportowego „Niedźwiedź”. Trenuje boks. W tym roku zdobyła m. in. tytuł V-ce Mistrzyni Europy Kadetek, w wadze 63kg, które odbyły się w Tibilisi w Gruzji. Została również Mistrzynią Polski Kadetek w swojej wadze. Wygrała również XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska.

W kategorii „Artysta Roku” nominowana była Natalka Machnacz, nasza tegoroczna absolwentka. Natalka napisała i wydał książkę pt. „Wędrowcy”. O czym jest ta książka? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego święty Krzysztof jest patronem kierowców? Albo dlaczego pewien obraz, dziś czczony w świątyni, został do niej przywieziony na stercie nawozu? "Wędrowcy" przywołują te i wiele innych, często zapomnianych historii i chrześcijańskich legend. Opowiedziane z dużą lekkością, zainteresować mogą nie tylko pasjonatów religii.

W tej kategorii zwyciężył nasz absolwent – Ziemowit Klimek! Klimek jest muzykiem. Gra na kontrabasie, basie i moogu. Na co dzień gra w zespole jazzowym Immortal Onion, z którym koncertuje na całym świecie. Obecnie Klimek pracuje nad swoją solową płytą.

Do kategorii „Inicjatywa Lokalna Roku” nominowany został koncert „U mnie jest blisko z serca do papieru”, podczas którego uczennice naszej szkoły wykonywały utwory Agnieszki Osieckiej. W skład zespołu wchodzą: Paulina Kościelniak, Emilka Jankowska, Karolina Zagroba, Amelka Ponikowska, Patrycja Petrych, Magda Trapik, Ola Jeznach i Paulina Prokop. Pomysłodawcą koncertu był nasz nauczyciel – Jarosław Olejnik. Pan Jarek został również nominowany w kategorii „Społecznik roku”.

Na Gali nie zabrakło również muzycznych akcentów. Zebrana widownia podziwiała na scenie nasze wokalistki – Aleksandrę Jeznach i Paulinę Prokop.

Nagrodzonym i nominowanym serdecznie gratulujemy. Jesteśmy z Was dumni!

Tragifarsa kołtuńska – co to właściwie znaczy? W wielkim skrócie jest to dramat łączący w sobie elementy tragiczne z komicznymi, opowiadający o ludziach o ograniczonych horyzontach myślowym. W przypadku Gabrieli Zapolskiej – autorki „Moralności Pani Dulskiej” jest formą ukazania funkcjonowania rodziny mieszczańskiej końca XIX wieku, czyli samo życie.

6 września 2021 roku o godzinie 11 rozsiedliśmy się wygodnie tuż za rogiem naszej szkoły. Skwerek przy pomniku Wojciecha Kętrzyńskiego uraczył nas tego dnia piękną pogodą, a aktorzy z grupy teatralnej UTW „Seniorzy przy stolikach”, właśnie przy stolikach, rozbawili, wzruszyli postacią Meli bądź pozostawili w milczeniu nad uniwersalnym przesłaniem dramatu. 10. jubileuszowa już odsłona Narodowego Czytania odbyła się pod przewodnictwem pana Witolda Gagackiego, który już słowem wstępu wprowadził nas w klimat wydarzenia. Aktorzy wcielający się w role bohaterów, bezbłędnie przekazali nam treść utworu, dzięki czemu zasypianie nad stronami książki okazało się zbędne. Możliwość udziału niezaprzeczalnie pozostawiła w sercu każdego i każdej z nas choć odrobinę sympatii do literatury Młodej Polski. Nie możemy się doczekać, by za rok spotkać się ponownie.

Klasa 3ceG

 

/kliknij w miniaturkę, aby powiększyć/

 
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
 
wakacje za nami, przed nami rok wytężonej pracy, ale myślę, że również przyjemności i zabawy.
 
Drodzy Pierwszoklasiści, mam nadzieję, że spotkacie tu prawdziwych przyjaciół, mistrzów i doradców, którzy wskazywać Wam będą niewidzialne drogowskazy na ścieżce codzienności. Potraktujcie zdobywaną tu wiedzę jak cenny dar. Niech szkoła stanie się dla Was nie tylko instytucją, ale miejscem, w którym poszerzycie horyzonty, zdobędziecie nowe doświadczenia oraz obudzicie pragnienie poznawania świata. Nie wstyd jest czegoś nie wiedzieć, lecz wstydem jest nie przyznać się do tego i nie pragnąć zdobywać tej wiedzy.
 
Wszystkim życzę samych szóstek i piątek, bądźcie aktywni i twórczy. Życzę Wam wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w siebie. Należy bowiem wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i potrafi osiągnąć to za wszelką cenę. Bądźcie silni i niezłomni, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją. Bądźcie odważni, w ostatecznym rozrachunku jedynie to się liczy.
 
Waszym rodzicom życzę satysfakcji ze swoich pociech, jak najmniej trosk i zmartwień, życzę optymizmu, cierpliwości i moc siły na ten nowy rok szkolny.
 
Wam, drodzy Nauczyciele, życzę uczniów mądrych, dojrzałych, inteligentnych i odpowiedzialnych. Życzę sukcesów na polu zawodowym. Wierzę, że wszyscy sprostamy postawionym nam obowiązkom i wyzwaniom. Mam nadzieję, że nadchodzący czas będzie dla wszystkich okresem pomyślnej i owocnej współpracy, opierającej się na zaufaniu, szacunku i przyjaźni.
 
I na koniec życzę nam wszystkim przede wszystkim zdrowia i wiary, że ten rok będzie zwyczajny, taki w murach szkoły, bez lockdownu i kwarantanny.
 
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Kętrzynie
dr Oliwia Piotrowicz