Szybki dostęp

 

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy rocznicę śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego. Naszego patrona postanowiliśmy uczcić konkursem plastycznym, który zatytułowaliśmy „Wojciech Kętrzyński oczami młodzieży”. Uczniowie mieli za zadanie przygotować prace plastyczne pokazujące, jak oni postrzegają Kętrzyńskiego. Na konkurs wpłynęło 16 prac konkursowych, wykonanych różnymi technikami: farbami, kredkami, ołówkiem czy za pomocą programów graficznych. Pojawiły się klasyczne portrety, karykatury, a nawet impresje w stylu van Gogha. Jury miało „twardy orzech do zgryzienia” oceniając prace i po długich naradach zadecydowało o przyznaniu nagród:

I miejsce – Róża Kozłowska – 1ae

II miejsce – Paulina Prokop – 3a G

III miejsce – Wiktoria Świerkowska – 3a

Laureatom konkursu gratulujemy (nagrody zostaną przekazane wkrótce), a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Poniżej prezentujemy prace konkursowe zgromadzone na wystawie, którą możecie oglądać w holu szkoły.

organizatorzy

 

W miesiącach listopad-styczeń 2021/22 zaproszono Powiatowego Rzecznika Konsumentów Panią Martę Kawczyńską. Pani Rzecznik przeprowadziła prelekcje w czterech klasach II na temat „Ochrony praw konsumenta.” Zagadnienia omawiane z uczniami dotyczyły  praw konsumentów oraz obowiązku przedsiębiorców podczas zawierania umów, w tym tych zawieranych przez internet. Zwróciła też uwagę na świadome podejmowanie decyzji zakupowych.

Spotkanie to uświadomiło nam, jakie zagrożenia czyhają na nas konsumentów i  jednocześnie pokazało,  jak odpowiednio reagować i bronić się przed nieuczciwością sprzedających.

Elwira Rzeczycka

W związku z rocznicą śmierci naszego patrona zapraszamy Was do zapoznania się z alfabetem Wojciecha Kętrzyńskiego. W prezentacji przedstawiamy alfabetycznie informacje związane z naszym patronem. Mamy nadzieję, że dowiecie się czegoś nowego o Kętrzyńskim.

Klasa Iae

<- OBEJRZYJ PREZENTACJE ->

Wojciech Kęrzyński zmarł we Lwowie 15 stycznia 1918r. W czasie swojego życia dał się poznać jako wielki Polak, wybitny historyk, ogromny autorytet i zaangażowany działacz społeczno-kulturalny. W młodości, jeszcze przed urzędową zmianą nazwiska, Kętrzyński uczył się w rastenburskim gimnazjum. Nasza szkoła, będąca kontynuatorką dawnego gimnazjum, od 1956 roku za patrona ma właśnie tego wybitnego Polaka. Co roku w rocznicę śmierci Kętrzyńskiego poczet sztandarowy oraz delegacja naszej szkoły uczestniczy w miejskich obchodach poświęconych obecnemu patronowi miasta. Także w tym roku pamiętaliśmy o naszym patronie składając kwiaty po pomnikiem Wojciech Kętrzyńskiego.

I LOw Kętrzynie

 

Kryterium wejścia do Rankingu Perspektyw 2022 spełniło 1256 liceów ogólnokształcących. Miło nam poinformować, że nasze liceum uplasowało się na 355 miejscu i otrzymało tytuł „Srebrnej szkoły 2022”. Natomiast w Rankingu Wojewódzkim Liceów 2022 zajęło miejsce 8.
 
Szczegóły w linku poniżej: