Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2022/2023

/kliknij baner w celu uzyskania informacji o kierunkach/

_____________________________________________________________________________

Droga ósmoklasistko, drogi ósmoklasisto strona internetowa, którą powinieneś odwiedzić to:

http://ketrzyn.edu.com.pl

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

Każdego roku przed oficjalnym zakończeniem zajęć szkolnych spotykamy się, żeby zadbać o siebie i swoje zdrowie. W tym roku nie mogło być inaczej. W ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki i Sportu było coś dla zdrowia – zawody lekkoatletyczne na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – oraz coś dla ciała i środowiska - warsztaty robienia naturalnych kosmetyków.

23 czerwca trybuny stadionu MOSiR wypełniły się kibicami. Zawodnicy stanęli w szranki w biegach na 60 m, na 100 m oraz w sztafetach 4x100 m dziewcząt i chłopców .Walka na bieżni była zacięta, ale w duchu fair play. Doping kibiców z trybun jeszcze bardziej motywował i podnosił temperaturę zawodów w ten ciepły, słoneczny dzień.

Równie wysoka temperatura była podczas warsztatów kosmetycznych prowadzonych przez Natalię Dąbrowską - zielarkę i fitoterapeutkę. Uczestniczki mogły przekonać się, jak w łatwy i niedrogi sposób samodzielnie przygotować tonik do twarzy, peeling, kulę do kąpieli i balsam do ciała. Wszystko z naturalnych, przyjaznych dla skóry składników.

Natalia pokazała, jak wygląda masło shea - popularny składnik balsamów drogeryjnych, jakich olejów używać do robienia peelingów i jakie olejki eteryczne można bezpiecznie nakładać bezpośrednio na skórę (w tajemnicy powiemy Wam, że tylko dwa). Mamy już sposób na to, jak przygotować się do pracy w kolejnym roku szkolnym: olejek z sosny poprawia koncentrację - to dla biol-chemów, a na mat- fizy zadziała olejek cytrusowy (pobudza do działania). Na nasze szalone humany.... lawenda (wycisza i łagodzi stres).

To było niezwykłe, pachnące i twórcze przedpołudnie.

 Wakacje oficjalnie już się rozpoczęły! Życzymy wszystkim dużo słońca, wielu przygód i wspaniałych podróży. Nie przejadajcie się goframi, dbajcie o skórę i o siebie nawzajem :)

 

23 czerwca 2022r. po raz pierwszy po przerwie covidowej nauczyciele języków obcych wraz z młodzieżą przygotowali Dzień Języków Obcych. W tym roku formuła dnia została rozszerzona, ponieważ zaprezentowano nie tylko kulturę krajów, których języki nauczane są w szkole, lecz także innych krajów, jak na przykład: Korei i Japonii. Wszelkie aktywności podzielono na dwie części: pierwsza, wspólna część, odbyła się w auli szkoły. Tutaj młodzież z klas drugich i trzecich przedstawiła swoje prezentacje multimedialne na temat kultury Korei i Japonii. Całość uzupełniła prezentacja pani Katarzyny Sadowskiej o pokoleniu tzw. boomerów (zainteresowanych tym pojęciem odsyłam do portalu polszczyzna.pl). Następnie klasy podzielono. Pierwszaki przeniosły się do sali gimnastycznej, klasy drugie pozostały w auli, natomiast klasy trzecie udały się na boisko szkolne. Dla wszystkich uczestników przygotowane zostały takie same konkurencje. Nowością były zadania ruchowe, zgodnie z powiedzeniem: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Na podsumowanie dnia odbył się znany wszystkim konkurs: „Jeden z dziesięciu”: dopasowywanie znanych postaci do krajów ich pochodzenia, przyporządkowanie zabytków świata do ich nazw i krajów.
Różnorodność konkurencji, kombinacja ruchu i intelektu, sprawiły, że wszyscy dobrze się bawili, a także mogli dowiedzieć się czegoś nowego o otaczającym nas świecie. Zapraszamy za rok!
 
Zespół nauczycieli języków obcych

Jak co roku w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Podniecone głosy, uściski, pożegnania i życzenia miłych wakacji niosły się po sali. Wakacje już praktycznie się rozpoczęły… ale zanim nastąpi upragniony wypoczynek, jeszcze tylko uroczysta gala.
 
W tym roku swoją obecnością zaszczyciła nas pani Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Danuta Tomczak, która wręczyła jednorazowe stypendia najzdolniejszym uczniom. Były przemówienia, wręczanie nagród i medali.
 
Pani Dyrektor Oliwia Piotrowicz tymi słowami podsumowała mijający rok: „Dzisiaj żegnamy rok szkolny, który był czasem wytężonej pracy i nauki. Wszyscy zdobyliśmy nową wiedzę, nowe umiejętności i nowe doświadczenia.
Był to bardzo trudny rok - pandemia COVID – 19, ciągła niepewność, czy powrócimy do nauki stacjonarnej. I kiedy już wszystko zdawało się wracać do normalności, wybuchła wojna w Ukrainie. Wydarzenia te nakazały nam przewartościować swoje priorytety. Przyjęliśmy z otwartymi ramionami do naszego liceum ukraińskich przyjaciół, którzy w ekspresowym tempie zaaklimatyzowali się u nas. Osiągnęliśmy to wszystko dzięki Waszemu zaangażowaniu, moi Kochani. Dziś mamy poczucie dobrze wykonanej pracy. Najbardziej cieszą mnie osiągnięte cele i sukcesy każdego z Was. Teraz czeka nas zasłużona przerwa w pracy, nauce.
 
Pragnę podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do marki „starego ogólniaka” i do tego, że szkoła może szczycić się mianem „olimpijskiej”. Dziękuję moim Koleżankom i Kolegom za to, że z pasją przekazują Wam, drodzy Uczniowie, tajniki wiedzy, nakłaniają do systematycznej pracy, wierzą w Was, zachęcają do działania i wskazują autorytety.
 
Dziękuję wszystkim Pracownikom za codzienną pracę. Dziękuję Rodzicom, że nas wspierają w każdej dziedzinie, że są dumni z Was i ze szkoły, do której uczęszczacie. Dziękuję władzom oświatowym za wszelkie działania poczynione na rzecz liceum.
I na koniec, kochani Uczniowie, pamiętajcie, że wakacje nie zwalniają z godnego zachowania. Wolno nam popełniać błędy, ale mają one być nową lekcją. Jeśli kiedyś będziecie bali się podjąć walkę, skłamiecie, utracicie wiarę w przyszłość, odczujecie cierpienie z powodu spraw, które nie były tego warte, zwątpicie, zaniedbacie swoje duchowe zobowiązania, powiecie: "tak", kiedy chcieliście powiedzieć: "nie", zranicie kogoś na kim Wam zależy. Nigdy nie traćcie nadziei, że staniecie się lepszym ludźmi. Niech te dwa miesiące wzmocnią was i zahartują.
 
Życzę Wam i sobie, żeby te wakacje były najpiękniejsze, żeby spełniły się marzenia, żebyśmy bezpiecznie, pełni zapału i świeżej energii, powrócili do szkoły. „
 
Gratulujemy Wszystkim uczniom, że z uśmiechami na twarzach podołali trudom tego roku i życzymy Wam cudownych wakacji!!!
 

Z  przyjemnością przekazujemy informację o wynikach i sukcesach naszych uczniów.

 

Średnia ocen wszystkich klas wynosi 4,48. Najwyższe średnie uzyskały klasy:

2d1 – 4,87

3a – 4,67

1ae – 4,66

 

Najwyższą  średnią 6,0 uzyskali uczniowie:

Kiewlak Filip 3a

Sałyk Kalina 3a

Służała Alicja 2c

 

W bieżącym roku szkolnym  121 (40 %) uczniów uzyskało średnią 4,75  i powyżej. Możemy pochwalić się  87 uczniami ze średnią 5,0 i więcej.

Gratulujemy i życzymy udanych wakacji cool


 

Zestawieni osiągnięć naszych uczniów w roku szkolnym 2021/2022 /pobierz/

 


 

Zrozumcie, że język może ukryć prawdę, ale oczy – nigdy!

Michaił Bułhakow

           

W tym tygodniu w naszej szkole pojawiła się niezwykła wystawa. Uczniowie klas drugich pod kierunkiem pani Małgorzaty Fiedorowicz wykonali prace przedstawiające oczy. W większości spojrzeń odbijają się flagi i barwy państw wspierających Ukrainę w walce z Rosją, która najechała ten niepodległy kraj. Prace wykonano na drewnie z wykorzystaniem różnych technik: tuszem, kredkami czy farbami wodnymi. Niezwykłość tej wystawy polega na tym, że to nie widzowie patrzą na dzieła, ale to wystawione prace spoglądają na oglądających. A te spojrzenia nie pozostawiają  nikogo obojętnymi, gdyż zawierają w sobie mocny ładunek emocjonalny. Jest w nich ból, jest cierpienie, jest nadzieja, jest też podziękowanie. Te oczy mają siłę duszy.

Wystawa dostępna jest w holu szkoły, możecie też ją zobaczyć w naszej fotorelacji.