Szybki dostęp

 

Dnia 13.09.2021 r. Klasy 1C i 1D razem z opiekunami wyruszyły o godzinie 9 spod ratusza do Wilczego Szańca. Wycieczka miała charakter integracyjny. Na szczęście sam transport nie zajął nam dużo czasu. Docierając do Wilczego Szańca, poczuliśmy atmosferę tego niezwykłego miejsca. Wyruszyliśmy w głąb lasu i zatrzymywaliśmy się obok ważnych punktów. Dowiedzieliśmy się, gdzie Hitler spał, spożywał posiłki, a gdzie obmyślał swoje plany I konsultował je z swoimi powiernikami. Bardzo zaciekawiła nas informacja o zamachu. Wstąpiliśmy nawet do muzeum i zobaczyliśmy krótką ekranizację spotkania Hitlera i Mussolinego oraz czołg III Rzeszy. Może i mały szczegół, ale samo przejście przez tunel w bunkrze, wywarło na nas niemałe wrażenie. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i podzieleniem się odczuciami na temat wycieczki. Podczas tej integracji dowiedzieliśmy się intrygujących ciekawostek oraz zawarliśmy nowe znajomości. Pomimo tego, że wycieczka była typowo historyczna i niektórym mogłoby się wydawać, że była dość nudna, wcale tak nie było i na pewno będziemy ją dobrze wspominać.