Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2021/2022

W 2021 roku nabór do szkół ponadpodstawowych odbywa się drogą elektroniczną. Od 17 maja możecie logować się na stronie:

👉  https://ketrzyn.edu.com.pl/kandydat

 

 

W poniedziałek 23 kwietnia zakończył się Wiosenny Turniej koszykówki chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 6 zespołów : 3A LO, 3B LO, 3A gim, 2D gim, Tomczak i spółka, OPPAI Team. W pierwszej fazie drużyny rywalizowały w 2 grupach. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w grupach automatycznie awansowały do półfinałów. Drużyny z 2 i 3 miejsc walczyły w ćwierćfinałach.

W pierwszym ćwierćfinale klasa 3 A gimnazjum pokonała OPPAI Team 22:9, a drugi ćwierćfinał zakończył się wysoką wygraną 3 B LO z klasą 2D gimnazjum 50:20. Mimo porażki należy pochwalić zawodników z klasy 2d gimnazjum za podjętą walkę ze starszymi o prawie 5 lat rywalami. W półfinałach doszło do małej niespodzianki. Uważana za faworyta 3A LO uległa 13:19 3B LO. Zadecydowała pierwsza kwarta meczu przegrana przez 3A 0:7. W drugim półfinale Tomczak i sp. pokonali 3A gimnazjum 24:17.

Mecz o trzecie miejsce przyniósł wiele emocji. Naprzeciw siebie stanęły dwie klasy trzecie , obie A, tylko jedna z liceum, a druga z gimnazjum. Po dwóch kwartach był remis 19:19. W trzeciej kwarcie lekką przewagę zdobyli gracze z 3A gimnazjum, co pozwoliło im kontrolować mecz, który ostatecznie wygrali 38:33. W finale turnieju spotkały się 3B LO z Tomczakiem i sp.  Każda kwarta potęgowała emocje. Po pierwszej wynik 4:0 dla 3B. druga kwarta to 8:4 dla Tomczaka i sp., czyli remis po pierwszej połowie 8:8. Trzecią kwartę wygrywają maturzyści 6:2 i prowadzą w meczu 14:10. Początek kwarty czwartej to świetna gra pierwszoklasistów. Wychodzą na prowadzenie 16:14. Jednak dwie świetne akcje drużyny 3B dają im prowadzenie 18:16. Wydawało się, że tak zakończy się mecz. Ale trzy sekundy przed końcem spotkania piłkę otrzymuje Mateusz Tomczak i rzuca, zza linii 3 pkt , piłkę w stronę kosza. Piłka wpada do kosza. Tomczak i spółka wygrywają.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Tomczak i sp.: Mateusz Tomczak, Daniel Mączyński, Filipkowski Jakub, Matuła Jerzy

3B LO: Jacek Wojtkiewicz, Michał Miechowicz, Arkadiusz Tarkawian

3A gim: Bartłomiej Laskowski, Leon Koch, Miłosz Stańko

3A LO: Jakub Laskowski, Michał Szawkowski, Mateusz Kowalski, Paweł  Pskowski

OPPAI Team: Kacper Jurczyk, Dawid Hagel, Bartosz Trypucki, Karol Sosnowski

2D gim: Kacper Lendzion, Denis Roszig, Piotr Przydział, Aleksander Frankowski, Piotr Gałęzowski, Maciej Wojciechowski.

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze i duchu „fair play”. A może teraz czas na turniej dziewcząt?

Andrzej Lewandowski