Szybki dostęp

 

Dnia 19 października w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie  odbył się VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro” Starosty Kętrzyńskiego. Skierowany do uczniów szkół średnich zgromadził młodzież z powiatu kętrzyńskiego, która mierzyła się z dyktandem dotyczącym „ptasiego hulania w obłokach”.

Mimo że w  I LO uczniowie są wszechstronnie uzdolnieni, to przed samym konkursem wypowiadali życzenie, żeby przypadkiem nie było nazw ptaków. I jak na zawołanie z literek wyłoniły się stadka jerzyków, myszołowów, trznadli, jaskółek i innych latających stworzeń. Reprezentanci naszej szkoły zachowali zimną krew i niczym charyzmatyczna ornitolożka, będąca bohaterką dyktanda, dzielnie stawili czoła ortograficznym pułapkom i zdeklasowali przeciwników.  Tytuł Mistrza Ortografii otrzymała  Monika Szawkowska z klasy 2d2, miejsce II zdobyła Paulina Kościelniak z 3d1G, a trzecie miejsce przypadło Karolowi Sosze z 3aG.

Jesteście najlepsi! Serdecznie gratulujemy!

 

Zdjęcia udostępniła Katarzyna Dziębowska