Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2021/2022

 

Matura 2021 - wytyczne i terminy

 

Od 30 stycznia do 13 marca w naszej szkole odbywały się olimpiady historyczno-„wosowe” organizowane przez stowarzyszenie COPTIOSH. W tym roku komitet okręgowy województwa warmińsko-mazurskiego miał siedzibę w Kętrzynie, dlatego w prawie każdą sobotę przyjeżdżali do nas uczniowie z wielu miast, aby spróbować swoich sił w niełatwym sprawdzianie posiadanej wiedzy. Szeroki zakres wymaganych informacji odzwierciedla lista przeprowadzonych olimpiad, do których należy:

  1. Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym
  2. Olimpiada Wiedzy o III RP
  3. Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej
  4. Olimpiada Wiedzy Historycznej
  5. Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

Każda z olimpiad składała się z testu wielokrotnego wyboru oraz testu pytań otwartych, zaś kwalifikację do finału mogły otrzymać tylko 3 lub 4 osoby. Miło nam poinformować, że pięciokrotnym laureatem I miejsce został uczeń klasy 3c, Wiktor Szukis. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu oraz posiadanej wiedzy, życząc jednocześnie dalszych zwycięstw w naukowej karierze. Podziękowania składamy również pani Małgorzacie Niedźwieckiej, która przygotowywała Wiktora do olimpiad oraz podjęła się trudu przewodniczenia komitetowi okręgowemu, a także pani sekretarz Annie Iwanowskiej, która nam towarzyszyła, wspierała  oraz pomagała w organizacji.

Gratulujemy!