Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2021/2022

 

Matura 2021 - wytyczne i terminy

 

Z wielką przyjemnością przekazujemy informację o wynikach i sukcesach naszych maturzystów.

Średnia ocen wszystkich klas wynosi 4,79

3d1 – 5,06

3c – 4,96

3d2 – 4,71

3a – 4,65

3be – 4,57

Ukończyli szkołę ze średnią 6,0

Budrewicz Aleksandra  3d1

Majcher Weronika 3d2

Paukszta Wojciech 3c

Starukiewicz Julia 3d1

Szukis Wiktor 3c

W bieżącym roku szkolnym 74 (60%) uczniów uzyskało średnią 4,75  i powyżej. Możemy pochwalić się 53 uczniami ze średnią 5,0 i więcej.

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH  I  OLIMPIADACH w roku szkolnym 2020/2021

/pobierz/

Nie tak dawno pisaliśmy o pięciokrotnym sukcesie w olimpiadach historyczno – wosowych, a dzisiaj możemy cieszyć się z jeszcze większego zwycięstwa. W ostatni dzień marca Wiktora Szukis, uczeń pani Małgorzaty Niedźwieckiej, brał udział w kolejnej olimpiadzie.  Tym razem sprawdzano wiedzę z zakresu znajomości Kodeksu wyborczego oraz Konstytucji RP. Wiktor okazał się najlepszy w Polsce. Zajął I miejsce w kraju!!! W ostatnim, kluczowym etapie konkursu udział wzięło ponad 100 uczniów z całej Polski. Do etapu ustnego przeszło jedynie 10 uczestników. Przewodnicząca Komisji, oceniając wypowiedzi laureata I miejsca, opisała sukces jako bezapelacyjne zwycięstwo. Z tego powodu jesteśmy dumni z Wiktora oraz składamy wielkie gratulacje.

Jan...Paweł II, Kochanowski,  Brzechwa, Miodek. Noszących to dostojne imię nie trzeba nikomu przedstawiać. Ale jest jeden Jan, który dziś szczególnie zasługuje na uwagę. Jan Szulc - tegoroczny maturzysta I Liceum Ogólnokształcącego w Kętrzynie.

W pierwszej klasie  podszedł na przerwie i nieśmiało zapytał, czy mogę poprowadzić koło poetyckie. Nigdy nie myślałam, że w tym właśnie momencie otworzę  drzwi do tajemniczego ogrodu pełnego  metafor i ekspresji. Janek swoimi wierszami  maluje przepiękne obrazy, zamieniając skrzeczącą pospolitość w niezwykły spektakl. To młody artysta, który patrzy na świat oczyma duszy. A trzeba dodać, że jest to dusza pokorna, skromna i bardzo wrażliwa. To dusza, której nie jest łatwo w dzisiejszym świecie, ale która jest dzisiejszemu światu niezwykle potrzebna. Dusza, która rozjaśni mrok i wzniesie ponad przeciętność.

Czuję się zaszczycona, że ta poetycka dusza stanęła na mojej drodze.

Janek został nagrodzony w konkursie literackim „O trzcinę Kortowa” . Nie jest to jego pierwsza nagroda za twórczość poetycką. To dobry czas, żeby świat o nim usłyszał. W kwietniu jeden z wierszy Janka zostanie opublikowany przez organizatorów konkursu w „Wiadomościach Uniwersyteckich” UWM. A ja jestem przekonana, że kiedyś ustawię się z tomikiem jego wierszy  w kolejce po autograf.         

 

Anna Wachnik

Od 30 stycznia do 13 marca w naszej szkole odbywały się olimpiady historyczno-„wosowe” organizowane przez stowarzyszenie COPTIOSH. W tym roku komitet okręgowy województwa warmińsko-mazurskiego miał siedzibę w Kętrzynie, dlatego w prawie każdą sobotę przyjeżdżali do nas uczniowie z wielu miast, aby spróbować swoich sił w niełatwym sprawdzianie posiadanej wiedzy. Szeroki zakres wymaganych informacji odzwierciedla lista przeprowadzonych olimpiad, do których należy:

  1. Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym
  2. Olimpiada Wiedzy o III RP
  3. Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej
  4. Olimpiada Wiedzy Historycznej
  5. Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

Każda z olimpiad składała się z testu wielokrotnego wyboru oraz testu pytań otwartych, zaś kwalifikację do finału mogły otrzymać tylko 3 lub 4 osoby. Miło nam poinformować, że pięciokrotnym laureatem I miejsce został uczeń klasy 3c, Wiktor Szukis. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu oraz posiadanej wiedzy, życząc jednocześnie dalszych zwycięstw w naukowej karierze. Podziękowania składamy również pani Małgorzacie Niedźwieckiej, która przygotowywała Wiktora do olimpiad oraz podjęła się trudu przewodniczenia komitetowi okręgowemu, a także pani sekretarz Annie Iwanowskiej, która nam towarzyszyła, wspierała  oraz pomagała w organizacji.

Gratulujemy!

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

 

Zakończył się I semestr roku szkolnego 2020/2021. Z wielką przyjemnością przekazujemy informację o działalności naszej placówki i sukcesach naszych uczniów

 

 

Pomimo pandemii w szkole działały koła przedmiotowe rozwijające zainteresowania i uzdolnienia młodzieży, odbywały się zajęcia wyrównawcze, warsztaty dla maturzystów, koło szachowe, zajęcia sportowe i artystyczne. Nauczyciele prowadzili konsultacje dla uczniów, odbywały się spotkania z rodzicami.

Nasi uczniowie brali udział w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych – szczegóły dostępne pod linkiem:

 

http://zsoketrzyn.nazwa.pl/images/pdf_2021/osiagniecia_2019_2020.pdf

 

Wszystkim uczniom i kadrze pedagogicznej gratulujemy!

Życzymy owocnego drugiego półrocza!