Szybki dostęp

 

Organizacja szczepień

 

Szanowna Pani Dyrektor, Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Kochani Rodzice, Koleżanki i Koledzy!

Skończył się rok szkolny 2020/2021. Był on niemałym wyzwaniem zarówno dla uczniów, jak i pedagogów. Uczniowie, ze względu na ryzyko zarażenia się koronawirusem, musieli odizolować się od swoich szkolnych znajomych. Część z nas nie miała nawet szansy, by swoje młodzieńcze lata spędzić tak, żeby dobrze je wspominać w przyszłości. Nauczyciele, którzy już od marca ubiegłego roku prowadzili lekcje online, bez trudu poradzili sobie z technologią i tajnikami Zooma. Na szczęście wraz z początkiem lata pandemia wyhamowała, dzięki czemu mogliśmy na moment wrócić do przedpandemicznej szkolnej rzeczywistości. Mamy nadzieję, że we wrześniu sytuacja nie pogorszy się i będziemy mieli szansę na powrót do normalności.

Dziś chciałbym przede wszystkim zwrócić się do szanownego grona pedagogicznego. Mam zaszczyt podziękować Państwu za trud włożony przez Was w naszą edukację. To Wy przygotowujecie nas do najważniejszego sprawdzianu naszych umiejętności, czyli egzaminu maturalnego, na którym co roku uczniowie naszego liceum osiągają wysokie wyniki. Jestem zdania, że bez Państwa wkładu w naszą naukę, nie osiągalibyśmy takich sukcesów. Chciałbym też podziękować Dyrekcji i Nauczycielom za wysiłek włożony w organizację nauczania zdalnego. Był to nie lada wyczyn, zwłaszcza, że po raz pierwszy w historii ten typ nauki musiał zostać wprowadzony w naszym kraju na tak długi okres. Bez Was nie dalibyśmy sobie rady i mielibyśmy olbrzymie zaległości. Podziękowania należą się też Pani Bibliotekarce, Pani Pedagog, Paniom z Obsługi i Administracji oraz Panom Konserwatorom – bez Was ta szkoła byłaby zupełnie innym miejscem.

Następnie swoją wypowiedź chciałbym skierować do moich koleżanek i kolegów ze szkolnych korytarzy. Drodzy Uczniowie, przykro mi, że z powodu lockdownu okres licealny wygląda inaczej niż zwykle, na to niestety nie mamy wpływu. Cieszę się, że tylu z Was wybrało tę szkołę i mam nadzieję, że dzięki sumiennej pracy pod okiem nauczycieli zdacie satysfakcjonująco egzamin dojrzałości. Nauka to jednak nie wszystko. W szkole poznajemy ludzi, z którymi zawiążemy znajomości na długie lata. To tutaj kształtujemy swój światopogląd. Pamiętajcie, bez względu na wszystko bądźcie sobą. Nawiązując do twórczości jednego z najpopularniejszych polskich raperów – Jana Pawła Kaplińskiego (znanego szerszemu gronu jako Pezet) – jesteśmy „ukrytym w mieście krzykiem". Korzystajmy z odwiecznego prawa młodości – buntu. Zmieniajmy rzeczywistość, twórzmy nowe i piękne rzeczy, szanując dokonania poprzedników. Życzę Wam tego, żebyśmy mogli żyć „szczęściem tego świata”.

Całej społeczności życzę zasłużonego wypoczynku w czasie wakacji oraz powrotu do normalności we wrześniu.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Bartosz Szczurko