Rekrutacja 2022/2023

/kliknij baner w celu uzyskania informacji o kierunkach/

_____________________________________________________________________________

Droga ósmoklasistko, drogi ósmoklasisto strona internetowa, którą powinieneś odwiedzić to:

http://ketrzyn.edu.com.pl

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

W ubiegły czwartek, 24 września, w ramach projektu Erasmus+ odwiedziliśmy naszych partnerów z Włoch i Niemiec. Była to oczywiście podróż online, gdyż przełożona z marca na wrzesień wizyta gości z Niemiec, Włoch i Francji w Kętrzynie ponownie nie mogła dojść do skutku. Tym samym było to nasze drugie spotkanie za pośrednictwem aplikacji Zoom, bardziej kameralne niż ostatnie, co również było spowodowane tym, że grupa nauczycieli i uczniów z Francji musiała w ostatniej chwili zrezygnować z naszej wirtualnej wycieczki w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną i związanymi z tym restrykcjami wprowadzonymi w Marsylii. W spotkaniu wzięło zatem udział 14 osób – nauczyciele i 2-3 uczniów z każdej szkoły. Naszą placówkę reprezentowali Gabriela Małagocka i Jakub Donat.

Uczniowie i nauczyciele dzielili się wrażeniami z dwóch lat poświęconych na realizację projektu i odpowiedzieli na pytanie: „Czego nauczył Cię projekt?”

Młodzież opowiadała o zmianach, jakie zaszły w ich życiu od momentu przystąpienia do projektu. Dla niektórych była to szansa, by po raz pierwszy opuścić granice swojego kraju, dla kolejnych możliwość otworzenia się na innych ludzi i ich odmienne kultury. Wszystkich ucieszyła perspektywa nawiązania nowych przyjaźni i poszerzenia swoich horyzontów. Dzięki komunikowaniu się w języku angielskim uczniowie pokonywali bariery językowe i wzbogacali zasób słownictwa, szlifując swoje umiejętności językowe i zyskując większą wiarę i pewność siebie. Wszyscy byli też zgodni, że było to niesamowite przeżycie i jedyne w swoim rodzaju doświadczenie.

Nie obeszło się też bez gorących podziękowań, a także chęci wzięcia udziału w kolejnym projekcie. Wśród pomysłów na nowy temat pojawiły się: zmiany klimatyczne, problem jedności w Unii Europejskiej czy zjawisko migracji. Wszyscy wyraziliśmy nadzieję na to, że wkrótce świat powróci do normalności i ponownie będziemy mogli swobodnie i bez strachu przekraczać granice naszych krajów i że jedno z kolejnych naszych spotkań odbędzie się twarzą w twarz.