Szybki dostęp

 

Patryk Szachniewicz z 3a poleca Wam bardzo ciekawą książkę: Assassin`s Creed. Renesans Oliver Bowden Wydawnictwo Insignis

Książka Olivera Bowdena “Assassin’s creed: Renesans” napisana na podstawie gry firmy Ubisoft: Assassin’s creed II, to bardzo ciekawy kąsek dla fanów serii gier owego wydawcy. Jak wskazuje tytuł, akcja rozgrywa się w epoce Renesansu, określanej często jako „odrodzenie sztuk i nauk”. 

Przedstawia nam historię młodego szlachcica Ezia Auditore, syna i dziedzica florenckiego bankiera. Miasto pod rządami rodu Medyceuszy prosperuje, a Ezio wiedzie beztroskie życie, tocząc bójki uliczne z rywalizującym rodem Pazzich, odwiedzając nocami piękną Cristinę, zaś w wolnych chwilach ćwicząc się we wspinaczce. Zdradzony przez panujące rody Italii, rozpoczyna swoją przygodę w poszukiwaniu zemsty, w czasie której musi stawić czoła spiskowcom i przywrócić rodzinie honor. Pomoże mu w tym sztuka zabijania, a także wielkie umysły, takie jak Leonardo da Vinci czy Niccolò Machiavelli.

Realnie powieść tą czyta się naprawdę szybko pomimo tego, że początkowo może odstraszać nas swoją objętością. Bowden nie pozwala czytelnikowi na nudę i nawet jeżeli nie mieliśmy styczności z grą, możemy zaczytać się z wielką przyjemnością w owej powieści.

                                                                                                                                                    Polecam - Patryk Szachniewicz kl. IIIa