Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2022/2023

/kliknij baner w celu uzyskania informacji o kierunkach/

_____________________________________________________________________________

Droga ósmoklasistko, drogi ósmoklasisto strona internetowa, którą powinieneś odwiedzić to:

http://ketrzyn.edu.com.pl

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

 
 
Filip Kiewlak poleca Wam do przeczytania nową książkę Andrzeja Sapkowskiego, która pojawiła się w ofercie naszej biblioteki.
 
Książka Andrzeja Sapkowskiego pt. „Żmija” opowiada o losach żołnierzy biorących udział w sowieckiej interwencji w Afganistanie oraz opisuje najazdy Aleksandra Wielkiego i Wielkiej Brytanii na ten kraj. Główny bohater – Paweł Lewart to podchorąży armii ZSRR, który na swojej drodze spotyka legendarnego Złotego Węża. Wątek tytułowej żmii autor rozbudowuje powoli, z dbałością o najmniejsze detale.
 
Niecodzienne jest to, że w powieści w wojenną rzeczywistość wplecione są elementy fantastyczne, które jednak świetnie uzupełniają świat przedstawiony. Chociaż „Żmija” nie jest lekturą na poziomie „Wiedźmina”, to warto po nią sięgnąć. Dzięki tej książce możemy poznać Sapkowskiego z nieco innej strony oraz doświadczyć realiów wojny w jego wyobrażeniu.
 
Polecam Filip Kiewlak 3a