Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2022/2023

/kliknij baner w celu uzyskania informacji o kierunkach/

_____________________________________________________________________________

Droga ósmoklasistko, drogi ósmoklasisto strona internetowa, którą powinieneś odwiedzić to:

http://ketrzyn.edu.com.pl

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

Schirach Ferdinand: Sprawa Colliniego. Warszawa
 
Ważna powieść autora bestsellerowych opowiadań kryminalnych!
 
Zbrodnia przyczyną zbrodni. Dowiadujemy się o niej podczas procesu na sali sądowej w jednym z niemieckich miast, dlaczego miejsce procesu jest ważne ? Przyczyną morderstwa w hotelu jest zbrodnia nazistowska sprzed lat, a niemieckie prawo, uznaje jedynie winę tylko najwyższych przywódców Trzeciej Rzeszy. Młody adwokat już na samym starcie nie ma łatwo, bowiem sześćdziesięcioletni morderca nie chce współpracować , a ofiarę reprezentuje znany adwokat . Adwokat ma ogromną ambicję, brakuje mu jednak mocnych dowodów. Już na samym początku jesteśmy pewni jak książka się skończy, lecz kolejne strony ukazują obraz dzieciństwa Caspera i to jak znaczącą rolę podczas procesu będzie miała przeszłość.
 
Punktem kulminacyjnym całej historii jest wizyta w archiwum, która ukazuje przyczynę całej sprawy. Przedstawienie dowodów szokuje każdą osobę na sali sądowej, lecz bardziej niedorzeczna jest odpowiedź obrony i próba manipulacji. Gdy już myślimy, że sprawa potoczy się po myśli Caspera, sytuacja obiera niespodziewany obrót, w wyniku czego kolejna zbrodnia nazistowska pozostanie nierozwiązana.
 
Jeśli chcecie poznać historię Caspera i zanurzyć się w niecodziennej historii kryminalnej, zapraszam do biblioteki po książkę "Sprawa Colliniego” Ferdinanda von Schiracha.
 
Alicja Czubowska 2d1
 
2019 roku został nakręcony film na podstawie książki-