Szybki dostęp

 

Zuzanna proponuje Wam recenzję kolejnej książki, która dostępna jest w naszej bibliotece.

Blackstock Terri. Dr@pieżca. Oficyna Wydawnicza Vocatio 2012

Książka Terri Blackstock pt. „Dr@pieżca” opowiada historię brutalnego zabójstwa nastoletniej Elli Carmichael. Dzięki wpisom, które zamieszczała na portalu Grape Vyne wpadła prosto w ręce bezlitosnego mordercy. Starsza siostra Elli - Krista wraz z ich ojcem są w stanie poświęcić wszystko by schwytać oprawcę i pomścić śmierć nastolatki. Pomaga im współzałożyciel portalu. W międzyczasie giną kolejne osoby.

Powieść jest pełna zwrotów akcji oraz porusza kwestię wiary w przypadku życiowej tragedii. Ta książka przypomina nam o zagrożeniach czyhających na nas w sieci i możliwych konsekwencjach udostępniania publicznie swojego życia.

Polecam Zuzanna Sawicz III CEg

 

Zachęcam do przesyłania recenzji książek, które wywarły na Was wrażenie :)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza akcja „Przepisujemy Hobbita” została ZAKOŃCZONA 🙂
 
Dziękuję Wam bardzo za udział w tej akcji. Pisało nas ok. 30 osób (dla tylu z Was wystarczyło tekstu J). Przepisywaliśmy ręcznie, różnymi pisakami, mazakami, piórami, ozdabialiśmy misternymi rysuneczkami, wyznaczone dla naszej szkoły, strony z Hobbita oraz opowiadania Kowal z Podlesia Większego J. R. R. Tolkiena.
 
Nasze prace zostały już odesłane do organizatora, którym była Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 26 w Wawrze z Warszawy. Dziękuję organizatorom za super pomysł na taką, ogólnopolską akcję. Czekamy teraz na dalsze losy „naszych stron” 🙂 …może powstaną z nich książki…
 
Bożena Wójcik-Wasilewska
Nauczyciel-bibliotekarz
FOTORELACJA

 

Informator dla maturzystów 2022 z "Perspektyw", zawiera dużo ciekawych i przydatnych informacji dotyczących matury min. egzaminacyjne wpadki i jak ich uniknąć, proste ćwiczenia maturalne, jak „zjeść” maturę z języka obcego J Podpowiada też jak wybrać studia najlepsze dla siebie, podaje zasady wyboru studiów, ranking uczelni, najpopularniejsze kierunki. Informacje te, mogą Wam się przydać w przygotowaniu indywidualnej strategii maturalnej, otwierającej bramę na wymarzone studia. J

 Wersja papierowa dostępna w bibliotece szkolnej. Ze strony "Perspektyw" można skorzystać z e-booka.

<- https://salonmaturzystow.pl/2021/#e-book ->

Nasza biblioteka szkolna dołączyła do akcji organizowanej przez warszawską Bibliotekę Publiczną nr 26 na Wawrze. Z okazji 130. rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena przepisujemy, odręcznie, znaną Wam powieść – „Hobbit”
Od Was zależy czym będziecie pisać. Można korzystać ze wszystkich narzędzi pisarskich - długopisów, markerów, ołówków a najbardziej piór. Przepisywany fragment można ozdabiać rysunkami, inicjałami, ramkami itp.

Piszemy na przerwach, w wyznaczonym miejscu w naszej bibliotece szkolnej, na białej kartce formatu A4, jednostronnie, osoba po osobie, z zachowaniem marginesów bocznych, aby później można było złożyć te nasze teksty w jedną książkę. Nasz fragment liczy sobie ok.50 linijek tekstu drukowanego.

 

Zapraszam Wszystkich chętnych

od 29.10.2021 godz.9.00 do przepisania "naszego" fragmentu 

 

Bożena Wójcik-Wasilewska

Nauczyciel-bibliotekarz

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/events/552578169300900/?ref=newsfeed