Szybki dostęp

 

 

We wtorek 14 października 2014 r. świętowaliśmy z całą Polską Dzień Edukacji Narodowej. Nasza szkolna aula wypełniona była po brzegi, a ze sceny płynęły serdeczności. Było dostojnie i uroczyście (podczas oficjalnych przemówień Pana Starosty Tadeusza Mordasiewicza oraz Pani Dyrektor), ale również mniej ceremonialnie (inauguracyjne wystąpienie nowego Przewodniczącego SU Macieja Opali). Było coś dla ducha (pantomima w wykonaniu uczniów klasy 2c liceum), coś dla ucha (występy muzyczne) oraz coś dla ciała  (popisy taneczne Pana Roberta i jego trupy). W sumie dwie godziny świetnej zabawy, jak przystało na stary ogólniak, na poziomie.

 

Trzecia Gala Nauczycielskich Oskarów 2014

Nasi nauczyciele typowani byli w jedenastu  specjalnych kategoriach. Głosowanie było anonimowe i brali w nim udział wszyscy uczniowie klas naszej szkoły. Oczywiście oprócz tych, których nie było akurat w tym dniu w szkole a którzy stracili jedyną okazje, aby oddać swój głos na ulubionego nauczyciela.

Oto następujące kategorie Oskarów i jego zwycięzcy:

"HONOROWY  OSKAR" – Pani Dyrektor OLIWIA PIOTROWICZ

Za opiekę nad uczniami  i troskę o szkołę. Za  pamiętać i myśli o wszystkim i wszystkich od całej uczniowskiej braci.
 
"GŁOS  ROKU" - p. KATARZYNA  SADOWSKA

Nauczyciel, który przekazują swoją wiedzę głosem bardzo donośnym. Dzięki temu uczniowie mają  znakomity posłuch i dzięki temu informacje łatwiej docierają do ich szarych komórek.  Nawet wtedy, gdy pojemnik na te komórki, czyli uczniowska głowa, znajduje się na drugim końcu klasy. Nauczyciel, którego słychać wszędzie.

"CHODZIARZ  ROKU" - p.  JAROSŁAW  GRESIK

Nauczyciela, który bardzo szybko zmienia miejsce swojego pobytu, szczególnie na dyżurze. Trudno go zlokalizować,  potrafi  zaskoczyć, uczniów najbardziej wtedy, gdy odpisują zadanie. Chodzi tempem równym, szybkim i nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Slalom korytarzem między grupką uczniów jest czymś normalnym i nie powodującym u niego zadyszki. Plotki mówią, że w ciągu jednego roku szkolnego potrafi wykończyć kilkanaście par butów. Ale to tylko plotki...

"SOKOLE  OKO"  - p. ROBERT  PUCZEL

Nauczyciel posiadający bardzo wyostrzony zmysły. W grę może wchodzić słuch, wzrok, węch oraz tak zwany "szósty zmysł". W bojowych warunkach szkolnych najczęściej przydaje sie wzrok. Widzi wszystko, co sie dzieje w klasie. Nie prześliźnie się tu nawet niezauważona mucha, nie mówiąc już o odpisaniu czegoś na sprawdzianie!

"LUZAK  ROKU" - p. JAROSŁAW  OLEJNIK

Nauczyciel którzy potrafi swoim postępowaniem rozładować napiętą sytuację i powoduje, że świat staje się znośniejszy.

"ZŁOTA  PIŁA" - p. PIOTR  HENRYKOWSKI

Nauczyciel wymagający i surowy, przed jego lekcjami serca bija szybciej...

"UŚMIECH ROKU" -  p. KATARZYNA  SADOWSKA

"Uśmiechnięta od ucha do ucha to nie żadna ropucha". Jak jej nie widać to na pewno słychać.

"MISTRZ  CIĘTEJ  RIPOSTY -  p. JAROSŁAW  GRESIK

"Mowa jest srebrem a milczenie złotem". Czy to na zajęciach czy na przerwie nauczyciel który sypnie od czasu do czasu jakąś złota myślą lub powiedzeniem. Jego wypowiedzi są ironiczne, błyskotliwe, nietypowe i oryginalne. Potrafi znaleźć odpowiedź na każdą, nawet najbardziej żenującą zaczepkę, krótko mówiąc niczym nie można go zaskoczyć.

"MODNIŚ  ROKU" - p. MAŁGORZATA  FIEDOROWICZ

Jest  niczym gwiazdy na czerwonym dywanie, niczym modelka na wybiegu. Wdzięk, szyk, elegancja to dla niej codzienność. Może i szata nie zdobi człowieka, ale na pewno sprawia, że wnętrze człowieka jest ładnie zapakowane.

"PRZYSZŁOŚĆ  SZKOŁY" - p. JAROSŁAW  OLEJNIK

Wyjątkowy kwiat polskiej pedagogiki. Prawdopodobnie w przyszłości będzie  dyrektorem, kuratorem, a być może nawet Ministrem Edukacji. Jest młody, piękny, wybitnie uzdolniony jak na tak młodego  nauczyciela.

"SUPER  NAUCZYCIEL" - p. MAŁGORZATA  NIEDŹWIECKA

Superman – dzielna i zawsze stojąca po właściwej stronie

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Julki Ożańskiej i Filipa Piotrowicza

foto: Julka Ożańska

 

foto: Filip Piotrowicz

 

Oraz do obejrzenia zdjęć naszych debiutantów (uczniów I klasy gimnazjum), którzy próbują swoich sił w fotografii. Są to: Weronika Żołędziowska, Gabrysia Grabias, Wojtek Jedut i Wojtek Deszczyński