REKRUTACJA 2020/2021

z 24.04. 2020 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie i Maturzyści

Uprzejmie informujemy, że do 24 maja br. została przedłużona
przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i
placówkach oświatowych, a także przesunięciem terminu egzaminów
zmienione zostały również przepisy dotyczące m.in. harmonogramu
egzaminów, rekrutacji, zadań dyrektora Centralnej Komisji
Egzaminacyjnej oraz zespołów egzaminacyjnych.

Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych.

Tak wygląda harmonogram tegorocznych wiosennych egzaminówhttps://www.gov.pl/web/edukacja

KOMUNIKAT

W związku z zagrożeniem koronawirusem, informuję, że od dnia 23 marca zawiesza się bezpośrednią obsługę interesantów w sekretariacie szkoły. Zawieszone zostają wizyty w szkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Kontakt osobisty jest możliwy w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Informacja telefoniczna w godzinach 8-11
pod nr telefonu:

Pytania można również kierować na adres e-mail:
sekretariat.staryogolniak@wp.pl
oraz poprzez dziennik elektroniczny

17 września nasza szkoła brała udział w standaryzacji egzaminu gimnazjalnego z matematyki. W badaniu tym wzięli udział  losowo wybrani uczniowie z  klas 1aG i 1cG. Nad jego przebiegiem czuwała pani Alina Krasowska z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Uczestnicy badania, pytani o opinie, mówili, że test był łatwy. Zawierał  między innymi zadania dotyczące obliczania skali oraz pól i obwodów figur płaskich. Należało rozwiązać zadanie tekstowe i rozpoznawać figury. Trwał 45 minut. Zapewne niejeden z Nas chciałby, żeby na każdym egzaminie wszystkie zadania okazywały się łatwe.