Szybki dostęp

 

"Ojczyzna jest naszą matką ziemską.
Polska jest matką szczególną.
Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci.
Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi.
Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej."
- Jan Paweł II

Słowa papieża Jana Pawła II nawiązują do martyrologicznej przeszłości naszego narodu, do której należy między innymi okres zaborów. 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną niepodległość, a Polacy ukochaną ojczyznę. W celu upamiętnienia tego ważnego dla każdego Polaka wydarzenia obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Mówiąc o 11 listopada, nie można nie wspomnieć o postaciach, takich jak między innymi: Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski oraz Roman Dmowski.

Nasza szkoła co roku upamiętnia ten dzień uroczystym apelem. Pomimo iż w tym roku nie mamy takiej możliwości , nie znaczy to, że mamy o tym święcie zapomnieć. Nasza pamięć o tym wydarzeniu to wyraz szacunku społeczności szkolnej do historii i dziejów naszego narodu, to współczesny przejaw patriotyzmu. Honoruje ona nie tylko naszą ojczyznę, ale także ludzi, którzy za nią walczyli i ginęli, a dzięki którym możemy nazywać się wolnym narodem.