Rekrutacja 2020/2021

REKRUTACJA 2020/2021

SAMOKSZTAŁCENIE

Moi Drodzy, jutro piątek, koniec tygodnia. Ale dla Was nie jest to zwyczajny koniec, ponieważ kończycie bardzo poważny etap swojej edukacji.

Miało być pożegnanie, uściski, wzruszenie. Sytuacja panująca wokół nie pozwoliła na to. Panująca pandemia zamknęła nas w domach. Nie chcemy, żebyście opuszczali mury tej szkoły tak bez pożegnania, bez wspomnień. Jesteście dla nas zbyt ważni, żeby wypuścić Was ot tak, zwyczajnie. Dlatego, jeśli tylko pojawi się dzień, w którym wrócimy do normalności, zaprosimy Was do naszej dostojnej auli, aby wręczyć „przepustki” do dorosłego życia. Ciężko na nie pracowaliście, a zważywszy, że byliście naznaczonym rocznikiem: druga klasa – strajki, trzecia – koronawirus, to tym bardziej należą się Wam wielkie gratulacje, że daliście radę. Dziś wypływacie z naszego portu, a więc pomyślnych wiatrów i światła wskazującego Wam właściwą drogę niczym latarnia morska w docelowym porcie.

Gdyby kiedyś chciał ktoś Was zniszczyć i zmieszać w natłoku wydarzeń, trwajcie, bo siła ogromna jest w Was. Nawet gdyby zagrzmiały wszystkie pioruny na niebie, i błyski ciemność przecięły, trwajcie. Nawet gdyby Wam kłody siekierą myśli rzucali i gnali na przełaj wartości, trwajcie. Bądźcie niepokonani. Uśmiechajcie się do siebie i ludzi wokoło, głaszczcie delikatnie swoje myśli, selekcjonujcie je uważnie, wybierając tylko te, powodujące ciepło w sercu…, nie płaczcie nad tym, co nie wydarzyło się, lecz cieszcie się z rzeczy spełnionych.

Chcę Wam również zacytować parę słów od nauczycieli:

Drodzy Absolwenci,

wraz  z zakończeniem  roku  otwierają się przed Wami setki drzwi wiodących do obiecującej przyszłości .  Cytując Wisławę Szymborską:

Możesz wybierać

gdzie być albo nie być,

przeskoczyć, zboczyć

byle nie przeoczyć.

Więc tędy albo tędy,

chyba że tamtędy,

na wyczucie, przeczucie,

na rozum, na przełaj,

na chybił trafił,

(...)z miejsca na miejsce

do wielu jeszcze otwartych…

Z nadzieją wejdziecie do nieznanych pokoi pełnych doznań, wyzwań i wrażeń. Ta perspektywa ma zapach wolności, na wspomnienie której my, belfrowie, możemy się tylko uśmiechnąć do siebie. Jeśli myślicie, że opuszczając mury naszej szkoły, przestaniecie w niej być, to jesteście w błędzie. Pozostają po Was pamiątki w postaci napisów tu i ówdzie, wspomnień, opowieści o… , Waszych błyskotliwych memów o nauczycielach. Zaglądajcie czasami do nas, my zawsze będziemy tu czekać.

Powodzenia życzy dyrekcja oraz nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie

ps. Jako dowód na to, że szkoła bez Was to tylko mury i przejmująca cisza, przesyłam Wam zdjęcia „tęskniących” za Wami Waszych sal. Czekajcie na zaproszenie.