Dnia 12 lutego 2020 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs ortograficzny związany z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Trzydziestu sześciu licealistów zmierzyło się z dyktandem, którego autorem była pani Anna Wachnik. Każdą klasę reprezentowało co najmniej dwóch uczniów, którzy, pod czujnym okiem p. A. Wachnik i p. Dominiki Skrzypczyńskiej, pisali tekst naszpikowany ortograficznymi pułapkami. Dyktando w opinii uczniów nie należało do najłatwiejszych. Ryżobrody giżycczanin, horda huncwotów, staro-cerkiewno-słowiański - to tylko niektóre zwroty, które sprawiły trudność młodym pasjonatom polskiej ortografii.

Mistrzem Ortografii został Bartosz Małkowski - uczeń klasy I d2 G. Miejsce II zajął Bartosz Szczurko z klasy I d 1 G, zaś miejsce III Karol Socha z klasy I a G.

Szkolny konkurs wyłonił sześciu najlepszych uczniów liceum, którzy będą reprezentowali szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym o „Złote Pióro” Starosty Kętrzyńskiego. Odbędzie się on 11 marca 2020 roku w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

Bartosz Małkowski – I d 2 G,

Bartosz Szczurko– I d 1 G,

Karol Socha– I a G,

Aleksandra Prusaczyk – I bd,

Zuzanna Wtulich – III c,

Paulina Kościelniak– I a G.

Ponadto pierwsza „piątka” weźmie także udział w Kętrzyńskim Dyktandzie objętym honorowym patronatem Burmistrza Kętrzyna Ryszarda Henryka Niedziółki oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Rafała Rypiny – Radnego Rady Miejskiej w Kętrzynie. „Kętrzyńskie Dyktando” odbędzie się 20 lutego 2020 roku w filii nr 2 (Loża) Miejskiej Biblioteki Publicznej im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie o godz. 11.00. Licealiści zawalczą o tytuł Kętrzyńskiego Mistrza Ortografii Anno Domini 2020 – Szkoła Średnia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!