Przed tegorocznymi maturzystami wkrótce moment odpowiedzi na ważne pytania. Czy studiować? Jaką uczelnię wybrać? Jakie miasto? Jaki kierunek studiów? Odpowiedzi szukają wśród rodziny, znajomych, nauczycieli, doradców zawodowych, podczas dni otwartych poszczególnych uczelni wreszcie w internecie. Również uczelnie, zdając sobie sprawę z pytań i wątpliwości, jakie mają uczniowie klas trzecich, same szukają swoich przyszłych studentów przyjeżdżając z ofertą do szkół średnich. W ostatni piątek w naszej szkole gościli przedstawiciele poznańskich uczelni: Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej i Politechniki Poznańskiej. W czasie spotkania w auli goście z Poznania zaprezentowali wszystkie wymienione uczelnie, przedstawili zasady rekrutacji, wskazali moce strony poznańskich szkół wyższych. Nie zabrakło również informacji o samym Poznaniu, jako mieście bardzo sprzyjającym studentom. Każdy mógł zaopatrzyć się w ulotki poznańskich uczelni, uzyskać odpowiedzi na szczegółowe pytania, dowiedzieć się o warunkach studiowania w stolicy wielkopolski. Może część naszych maturzystów zdecyduje się na Poznań? Przyszłość pokaże.

szkolny doradca zawodowy