Szybki dostęp

 

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) - jako piątego, samodzielnego rodzaju sił zbrojnych, jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof. Docelowa liczba żołnierzy WOT wyniesie w Polsce ma wynosić ok. 53 000, a ich służba będzie trwała od 1 roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia. Wojska Obrony Terytorialnej w woj. warmińsko-mazurskim liczą już ponad 2000 żołnierzy i wciąż powiększają szeregi. W miniony wtorek w naszej szkole gościli przedstawiciele giżyckiego batalionu WOT, którzy przedstawili tegorocznym maturzystom zasady rekrutacji, organizacji i działania nowej formacji. Kandydaci do WOT na początek poddawani są dwutygodniowemu szkoleniu z zakresu taktyki, strzelectwa, terenoznawstwa, łączności i pierwszej pomocy medycznej. Ci, którzy zdecydują się na wstąpienie do WOT mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie, a w przyszłości na zawodową służbę w wojsku. Może warto się zastanowić…

szkolny doradca zawodowy