2 Ogólnopolski Przegląd Piosenki Artystycznej

W okresie od 21 do 27 października 2019 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego odbywają się wydarzenia w ramach Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery. Tegoroczne hasło przewodnie W-M TK „Wielokulturowość kapitałem przyszłości", ma uzmysłowić, że współczesny rozwój zawodowy w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej związany jest zjawiskiem wielokulturowości. W państwach Unii Europejskiej, w tym również w Polsce powszechną sytuacją są wielonarodowe zespoły pracownicze. Wspólnie pracują ze sobą Polacy, Niemcy, Anglicy, a w ostatnim czasie również emigranci z państw leżących poza Unią Europejską.

W środę, 23 października, naszą szkolę odwiedzili doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie. Na spotkaniu z uczniami klas drugich przedstawili aspekt wielokulturowości w środowisku pracowników. Panie z Urzędu Pracy omówiły szanse i możliwości tkwiące w różnorodnym środowisku pracowniczym, wskazały również korzyści wynikające ze współpracy w międzynarodowym zespole. Poruszony został również temat zalet i wad pracowników wynikających z łączenia w zespołach zadaniowych ludzi z różnych państw oraz w różnym wieku.

Konkluzją spotkania było stwierdzenie, że wielokulturowość w środowisku pracy jest zjawiskiem, które jest powszechne na obszarze Unii Europejskiej, a pozbycie się stereotypów może wpłynąć na wydajność pracy zespołu pracowniczego. W dzisiejszej Unii bez granic, Polacy przecież tak licznie pracują poza naszymi granicami, a obcokrajowy w Polsce.