Szybki dostęp

 

Pomagają innym, nie są obojętni, wierzą, że dobrymi czynami mogą przenosić góry – w październiku zwycięzcy programu „Zmieniam Świat” rozpoczną bezpłatne studia na Uniwersytecie SWPS. Co roku uczelnia wspiera młodych i zdolnych kandydatów, którzy są aktywni społecznie, angażują się w interesujące przedsięwzięcia, mają zasługi na polu naukowym, artystycznym lub sportowym – najlepszym z nich oferuje darmową naukę na wymarzonym kierunku.

Szczerze powiedziawszy, ciężko wyrazić w słowach moją radość, to jak bardzo się cieszę, ale i jak bardzo jestem zaskoczona – mówi laureatka tegorocznej edycji programu Estera Książek, która wybrała studia psychologiczne na sopockim wydziale Uniwersytetu SWPS. – Jestem niewyobrażalnie wdzięczna wszystkim, którzy mnie wspierali, inspirowali i umożliwiali mi niesienie szeroko pojętej „zmiany świata”, szczególnie mojej pani pedagog z czasów szkolnych, pani Monice Karanowskiej. Dziękuję Komisji, która dała mi ogromną szansę na przyszłość. Mogę obiecać, że zrobię wszystko, żeby jej nie zmarnować i wykorzystać ją jak najlepiej. Udało mi się wygrać ten konkurs właśnie dzięki licznym akcjom charytatywnym organizowanym w mojej szkole, a także dzięki wiedzy i postawie, którą wyniosłam, biorąc udział w różnych projektach. Chciałabym też z całego serca podziękować pani Monice, która przez cały ten czas nie tylko organizowała akcje społeczne, realizowała z nami międzynarodowe projekty, ale zawsze służyła wsparciem i pomocą.

Drodzy uczniowie! Macie mnóstwo okazji i możliwości do działania, mam nadzieję, że dobrze je wykorzystacie. Pamiętajcie nie tylko o korzyściach oferowanych przez uczelnie wyższe, ale i o tym, że każdy z nas może zmieniać świat, w którym żyjemy.

Estera Książek, absolwentka, rocznik 2019