Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2020/2021

REKRUTACJA 2020/2021


SAMOKSZTAŁCENIE

 

W czerwcu każdego roku szkolnego chwalimy się osiągnięciami naszych gimnazjalistów i licealistów – naukowymi, sportowymi, artystycznymi.  W ten sposób chcemy docenić ich całoroczną pracę oraz podziękować za trud w nią włożony.

Najwyższą średnią w szkole uzyskały klasy: 2d1L (śr. 5,31), 2aL (śr. 5,05), 1aL (śr. 5,03).  Spośród czternastu klas kończących naukę 12 ma średnią powyżej 4,5.

Świadectwo z czerwonym paskiem otrzymało 217 osób (w tym 31 maturzystów), co stanowi 53% wszystkich uczniów.

Najwyższą średnią w szkole (6,0) uzyskali: Szczurko Bartosz 3bG, Bieniek Justyna 3cG, Kościelniak Paulina 3dG, Jowsa Natalia 1aL, Paukszta Wojciech 1cL, Szukis Wiktor 1cL, Majcher Weronika 1d2L, Fejfer Izabela 2aL, Sieklucka Dominika 2aL, Sieklucki  Mateusz  2aL, Żądełek Michał  2aL, Gierdewicz Małgorzata 2aL.

Na wyróżnienie zasługują uczniowie ze stuprocentową frekwencją: Okuszko Filip 3aG, Sztejter Dominika 1aL, Jowsa Natalia 1aL, Szulc Jan 1cL, Szukis Wiktor 1cL, Budrewicz Aleksandra 1d1L, Całuch Magdalena 1d1L, Lemanek Bartosz 2aeL.

W bieżącym roku szkolnym nasi gimnazjaliści uzyskali 19 tytułów laureata i 9 tytułów finalisty w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Mamy 4 laureatów z języka polskiego, 1 laureata z wiedzy o społeczeństwie, 3 laureatów z matematyki, 3 laureatów i 5 finalistów z chemii, 5 laureatów i 1 finalistę z geografii, 1 laureata z języka niemieckiego, 1 laureata i 1 finalistę z fizyki, 1 laureata i 1 finalistę z języka angielskiego oraz 1 finalistę z biologii.

W liceum mamy laureatów: etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawie i Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie oraz finalistów: etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, Olimpiady Historycznej oraz Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w wojewódzkim konkursie informatycznym „Szlakiem Mikołaja Kopernika” oraz w  XXI Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym  im. Wojciecha Korfantego. Mamy również  finalistę  Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

 

"Gdzie słyszysz śpiew – tam  wchodź,
Tam dobre serca mają.
Źli ludzie – wierzaj mi –
Ci nigdy nie śpiewają."

Johann Wolfgang von Goethe

 

Więc nie szczędziliśmy sił i braliśmy udział w licznych przedsięwzięciach muzycznych:

Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki o „Złotą Nutę” w Piszu, Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Agnieszki Osieckiej, XV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki „Kryształowa Nuta”, ogólnopolskim konkursie „Śpiewajmy poezję” – noce zamkowe w Olsztynie, XVI Festiwalu Młodych Wykonawców Piosenki, Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Polskiej, XX Wojewódzkim Konkursie Piosenki Europejskiej, ogólnopolskim konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”, Wojewódzkim Konkursie „Mazurski Słowik”.

Ze sportem też naszym uczniom po drodze. Wywalczyliśmy w tym roku szkolnym I miejsce w Mistrzostwach Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt, III miejsce w Wojewódzkim Finale Piłki Plażowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych, III miejsce w etapie rejonowym Mistrzostw SZS w Piłce Siatkowej Mężczyzn Szkół Ponadgimnazjalnych oraz III miejsce  w etapie rejonowym Mistrzostw SZS w Tenisie Stołowym Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych oraz I miejsce w III Turnieju Szachowym o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Realizowaliśmy różne programy i projekty:  Koncert finałowy Piosenki Agnieszki Osieckiej, Koncert pt. Miłość nie wszystko wybaczy…, program Erasmus Plus, wymiana polsko – niemiecka, sto aktywności na 100-lecie Niepodległej, akcja MEN „Rekord dla Niepodległej”, przedstawienie „Młodzież ’44 – pamiętamy!” (wystawione na różnych scenach 12 razy, również w Olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza) - spektakl  otrzymał Nagrodę Inicjatywy Roku na Gali Osobowości Kętrzyna zorganizowanej przez burmistrza miasta Ryszarda Niedziółkę. Odbywały się akcje charytatywne i wolontariackie, m.in. „Paczka dla Onkodzieciaczka”, zbiórka plastikowych nakrętek, zbiórka kredek dla przedszkolaków, wsparliśmy schronisko dla zwierząt w Pudwągach oraz zorganizowaliśmy koncert na rzecz pogorzelców z Karolewa. Po raz trzeci odbył się w szkole 24-godzinny Maraton Pisania Listów oraz tradycyjnie Noc edukacyjna.

Młodzież systematycznie wyjeżdżała na spektakle do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Wielokrotnie w murach naszej szkoły gościliśmy artystów teatralnych na warsztatach aktorsko -wokalnych.

Sukcesy uczniów to również sukcesy ich nauczycieli, którzy każdego dnia służyli wsparciem i mobilizowali swoich podopiecznych do wytężonej pracy.

Długość tego artykułu świadczy o tym, że wszystkim uczestnikom tegorocznego procesu kształcenia należy się zasłużony odpoczynek. Z należytą satysfakcją możemy rozpocząć „Piątą porę roku” –  WAKACJE.