Szybki dostęp

 

Już jutro w naszej szkole po raz kolejny obędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Ponownie nasze I Liceum Ogólnokształcące w Kętrzynie stanie się na 24 godziny miejscem niezwykłym w całym regionie. Dziesiątki wolontariuszy pod kierunkiem pani Moniki Darmofał-Karanowskiej oraz wielu sympatyków idei ochrony praw człowieka przez całą dobę będzie pisało listy w obronie „więźniów sumienia”. Samorząd szkolny chcąc wspomóc tę akcję, z okazji obchodzonych dziś mikołajek, postanowił zorganizować szkolną kawiarenkę. Dzięki klasom IIIAB i IIICD liceum w sali nr 1 powstało przytulne miejsce, w którym można było spożyć ofiarowane przez uczniów ciasta oraz uraczyć się pyszną kawą i herbatą.  Pomysł okazał się trafiony, gdyż przez cały czas trwania naszej kawiarenki gościły w niej tłumy (ubrane w mikołajkowe czapeczki). Dzięki uczniom i nauczycielom udało nam się uzbierać  środki, które wspomogą jutrzejszą akcję AI.

Dziękujemy tym wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy dostarczyli do kawiarenki przeróżne słodkości. Dziękujemy młodzieży i ich pedagogom za włączenie się do naszej mikołajkowej akcji. Szczególne podziękowania składamy uczniom z klas IIIAB i IIICD liceum za organizację dzisiejszego przedsięwzięcia.

Samorząd szkolny