Szybki dostęp

 

4 Maraton Pisania Listów

  

Skończył się listopad, w tym roku  miesiąc szczególny dla wszystkich Polaków. Każdy uczeń naszej szkoły, świadomy znaczenia wolności i niepodległości, mógł świętować setną rocznicę istnienia wolnej Polski na wiele sposobów.

Podjęliśmy szereg przedsięwzięć związanych z setną  rocznicą odzyskania niepodległości. Rozpoczęliśmy od udekorowania okien szkoły, by wszystkie piętra  kolorystycznie tworzyły razem flagę naszego kraju (pomysł i inicjatywa Samorządu Uczniowskiego). Korytarze szkolne przystrojono na biało – czerwono, a w każdej pracowni uczniowie przygotowali gazetki ścienne przedstawiające wydarzenia historyczne oraz  postaci zasłużone w walce o odzyskanie niepodległości. Panowie Sylwester Gacioch i Robert Puczel zorganizowali  rajd rowerowy na odległość 100 kilometrów. Podczas nocy edukacyjnej uczniowie klasy 2aL ustanawiali rekord rozwiązując 100 zadań matematycznych, inni zaś uczestniczyli w konkursie wiedzy o odzyskaniu niepodległości.

Szkoła włączyła się w akcję MEN „Rekord dla Niepodległej” - 9 listopada o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie w auli szkolnej uroczyście odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Tego dnia odbył się kiermasz wypieków przygotowany przez klasę 2aeL. Słodkości zostały ozdobione narodowymi barwami oraz miniaturowymi flagami.

Rozśpiewani uczniowie pod kierunkiem pana Tomasza Kolendy oraz pani Beaty Korzeniewskiej – Siwek przygotowali koncert pieśni patriotycznych i przedstawili go pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie.

13 listopada w auli szkolnej odbył się uroczysty apel. Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani, by wyrazić swój szacunek i włączyć się w obchody rocznicowe.

Wielkim sukcesem okazało się przedstawienie „Młodzież ’44 - pamiętam!” przygotowane przez członków grupy teatralnej RAMPA pod kierunkiem pana Jarosława Olejnika. Wszystkie bilety  na długo przed premierą zostały wyprzedane, a aktorzy otrzymali wiele pochlebnych opinii. 

Podsumowującą inicjatywą było stworzenie tablicy „Życzenia dla Niepodległej”. Każda osoba przekraczająca próg szkoły, gość, interesant, każdy uczeń i pracownik szkoły mógł wyrazić swoje życzenia dla Polski. Były wśród nich miłość, tolerancja, wolność, uśmiech, życzliwość, ale też obejmowały one sprawy natury politycznej, gospodarczej, społecznej, historycznej.

Sto lat Polsko!

zdspsz