Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2019/2020

 

W dniach 12-13 września z inicjatywy samorządu szkolnego zorganizowano wyjście wszystkich klas na pokaz filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Film powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”. Przedstawia historię polskich lotników, którzy uczestniczyli w powietrznej „bitwie o Anglię”. Dzięki ich bohaterskiej postawie udało się powstrzymać inwazję Niemców na Wyspy Brytyjskie. Premier Wielkiej Brytanii, Winston Churchill, po wojnie powiedział, że nigdy w historii „tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”.

Dynamiczna akcja, podkreślająca atmosferę powietrznych starć muzyka, oddająca ducha tamtych lat scenografia, przyzwoite efekty specjalne, niezła gra aktorów znalazła uznanie w oczach większości uczniów, którzy po seansie podkreślali, że warto było udać się do kętrzyńskiego kina.  

Samorząd szkolny