W piątek 18 października w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego odbyła się coroczna uroczystość, podczas której uhonorowani zostali najzdolniejsi uczniowie powiatu kętrzyńskiego. Stypendium Starosty Kętrzyńskiego otrzymało 189 uczniów, w tym 111 uczniów naszej szkoły. Starosta Powiatu Kętrzyńskiego Michał Kochanowski, Wicestarosta Andrzej Lewandowski, Członek Zarządu Olga Wanago, Radny Rady Powiatu Piotr Soćko oraz Radny Rady Powiatu Lech Ryndzionek wręczyli dyplomy potwierdzające przyznane stypendium.

Wśród wyróżnionych znajdują się uczniowie (9 osób), którzy uzyskali najwyższą średnią ocen 6.0. Są to uczniowie naszej szkoły:

Fejfer Izabela
Gierdewicz Małgorzata
Jowsa Natalia
Majcher Weronika
Paukszta Wojciech
Sieklucka Dominika
Sieklucki Mateusz
Szukis Wiktor
Żądełek Michał

Wyróżnionym gratulujemy!!!

/kliknij, aby powiększyć/

Dzisiejszego dnia w naszej szkole zorganizowany został kiermasz, na którym uczniowie sprzedawali naleśniki w różnych odsłonach. Zebrane pieniądze samorząd przeznaczył na zakup przyborów szkolnych do domu dziecka. Każda klasa miała za zadanie przynieść placki naleśnikowe, natomiast 1CE zajęła się stroną organizacyjną. Stos naleśników wydawał się ogromny, lecz w mgnieniu oka znikało ich coraz więcej. Wyprawy po kremy, dżemy na każdej przerwie stały się rutyną. Dziękujemy za tak liczny odzew i zaangażowanie, dzięki wam udało nam się sprzedać około 300 naleśników, a pieniądze przeznaczyć na szczytny cel.

Samorząd uczniowski

Dzisiejszego dnia w naszej szkole odbył się „SLAV DAY”. Zadaniem uczniów było przyjście do szkoły w dresach, czapeczkach, okularach itd. Jak zwykle młodzież, a także niektórzy z nauczycieli z zadania wywiązali się perfekcyjnie. Na długiej przerwie odbyło się spotkanie w auli, gdzie w formie integracji uczniowie zatańczyli „skibidibi”, „Belgijkę” i wspólnie się bawili.

16 października 2019 r. po raz kolejny obchodziliśmy w Polsce Dzień Papieski - rocznicę wybrania Karola Wojtyły na biskupa Rzymu.Jest to dzień, w którym wspominamy tego wspaniałego człowieka i Jego wkład w życie nasze, i wszystkich chrześcijan na całym świecie. Uczniowie naszej szkoły postanowili przygotować z tej okazji coś specjalnego. Z pomocą Księdza Rafała oraz Siostry Bolesławy opracowali występ artystyczny. Zawarli w nim inscenizację lekcji religii, prezentację, przemówienie Papieża, śpiew, recytację, ale co najważniejsze - ducha i nauki św. Jana Pawła II. Cofnęli się w czasie, by pokazać, jaką drogę musiał przejść Papież Polak, by stanąć na czele Kościoła i co ukształtowało Go jako chrześcijanina oraz zastanowili się nad Jego rolą w naszych zmaganiach z codziennością. Swoim występem zmusili nas wszystkich do refleksji nad postacią Karola Wojtyły i tego, co zrobił dla ludzkości. Występ zwieńczony został wspólnym tańcem i śpiewem ku chwale Pana. W ten oto sposób nasza szkoła świętowała 41. rocznicę ogłoszenia naszego wielkiego rodaka papieżem.

Wystąpili i śpiewali: Karolina Zagroba, Paulina Prokop, Magda Trapik, Iza Kadelska, Hania Bodnar, Damian Suchecki i Kacper Jurczyk.