Po przerwie świątecznej uczniowie I LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego rozpoczęli sezon łyżwiarski. Na początku nieco niechętnie wyruszyli wraz ze swoimi nauczycielami wychowania fizycznego na kętrzyńskie lodowisko. Po założeniu łyżew wszystkie strachy i niechęci zniknęły. Ten typ zajęć spodobał się bardzo naszym licealistom i od tego momentu wyjściu na lodowisko towarzyszą uśmiechy na twarzy połączone z dyskusjami na temat jazdy do tyłu. Najaktywniejszą klasą okazała się klasa 1d, która od samego początku wykazywała 100% frekwencji i zainteresowania na zajęciach. Wszyscy bardzo aktywnie angażują się w różnego rodzaju zabawy i konkurencje zaproponowane przez nauczycieli, robiąc przy tym ogromne postępy w jeździe. Gorąco zachęcamy do tej oraz wielu innych form aktywnego spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych.

28 finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej za nami. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja zamierza skupiać się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej, jak: chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

28 finał to znowu czas rekordów: rekordowa suma zebrana wczoraj to ponad 115 mln zł, w Kętrzynie – ponad 95 tys. zł!!! A i my dołożyliśmy swoją cegiełkę: na ulice Kętrzyna ruszyło 71 wolontariuszy z naszej szkoły!!!

10 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli okazję spędzić noc pełną atrakcji w murach I LO w Kętrzynie. Jest to impreza odbywająca się cyklicznie w listopadzie, jednak tym razem zaistniała konieczność przeniesienia jej właśnie na ten mroźny (choć bezśnieżny) styczniowy wieczór.

Noc Edukacyjna (przez wielu nazywana również „Nocą Filmową") rozpoczęła się wraz z wybiciem godziny 18:00. Po znalezieniu i zajęciu miejsca w auli oraz zostawieniu śpiworów, karimat i mięciutkich, kolorowych kocyków, każdy mógł udać się w wybrane przez siebie miejsce. W sali nr 1 pani Ewa Tabaka opowiadała o programie "Erasmus" oraz zachęcała do wzięcia udziału w jego marcowej edycji, w „Siódemce" ambitni maturzyści zgłębiali tajniki chemii wraz z panią Urszulą Wankiewicz, zaś w sali geograficznej mogliśmy dołączyć do Królestwa Planszówek, nad którym władzę sprawował pan Robert Puczel. Również sportowcy mogli liczyć na atrakcje, bo na sali gimnastycznej, pod opieką pani Agnieszki Jastrzębskiej i pana Sylwestra Gaciocha, odbywały się zacięte rozgrywki w piłce siatkowej. Ponadto chętni mogli wziąć udział w quizie o Stanach Zjednoczonych zorganizowanym przez Leona Kocha z klasy II c.

O 22:30 przyszedł czas na seans filmowy, nadzorowany przez p. Andrzeja Lewandowskiego i p. Roberta Puczela, który trwał aż do samego rana. Filmami, które zobaczyliśmy, były m.in.: "Shrek", "Prawdziwa historia" i "Londyn w ogniu". To wydarzenie nie obyło się bez rozmów, śmiechów i dobrej zabawy (oraz konieczności uzupełnienia deficytu snu w sobotę).

O 6:30 impreza dobiegła końca. Choć wszystko na świecie (zgodnie z „Panta rhei" Heraklita) się zmienia, chętnych do chwycenia za miotłę i wyniesienia śmieci jak zwykle było niewielu. Gdy już wspólnymi siłami uporaliśmy się z brudem (być może nawet lepiej niż różowy Vanish), niewyspani, ale bardzo szczęśliwi wyruszyliśmy w drogę do domów i na przystanki autobusowe, przemierzając ulice Kętrzyna pod zachmurzonym, wciąż usłanym mrokiem niebem.

Myślę, że piątkowa Noc Edukacyjna była naprawdę ciekawą odskocznią od szkolnej rzeczywistości, wydarzeniem wartym uczestnictwa choćby ze względu na możliwość poznania nowych osób i spędzenia czasu z tymi bardziej nam znanymi.

Szczególne podziękowania należą się naszym nauczycielom: paniom Agnieszce Jastrzębskiej, Magdalenie Bielskiej, Ewie Tabace, Urszuli Wankiewicz oraz Dominice Skrzypczyńskiej i panom Sylwestrowi Gaciochowi, Andrzejowi Lewandowskiemu i Robertowi Puczelowi, którzy poświęcili swój czas, aby zorganizować dla nas to wyczekiwane przez wielu wydarzenie. Dziękujemy również Kętrzyńskiemu Klubowi Planszówek za udostępnienie gier, które urozmaiciły asortyment dostępny w Królestwie w sali nr 16.

Paulina Kościelniak

(zdjęcie KTK)

Wrażliwość, chęć pomocy innym i aktywna postawa obywatelska to cechy naszych wspaniałych uczniów, którzy ruszyli dziś na ulice Kętrzyna, do jego mieszkańców, by kwestować z orkiestrą. A to dopiero początek naszych szkolnych "orkiestrowych" działań :) Tak niewiele potrzeba, by człowiek człowiekowi stał się bliski i potrzebny.

Stary ogólniak gra z WOŚP i całą Polską :) Jesteście wspaniali, a jak to mówi Jurek Owsiak "Macie wielkie serducha" :)
Ostatni dzień grudniowej  nauki zawsze należy do wyjątkowych. 20 grudnia uczy nas, że mimo wielu trudnych chwil, które przyszło nam przeżyć w całym roku, możemy podzielić się z innymi życzliwością, serdecznym uśmiechem i dobrym słowem.  Atmosfera zbliżających się świąt wkracza do naszych serc za sprawą wspaniałego koncertu, który przygotowują uczniowie oraz klasowych spotkań przy choince. Wręczamy sobie upominki,  składamy życzenia, zajadamy się przygotowanymi potrawami. Ale przede wszystkim przy wspólnym stole jest czas na zwykłą rozmowę o życiu, na dzielenie się wspomnieniami i wrażeniami, na żarty i osobiste wyznania. Maturzyści niewątpliwie zerkają nieśmiało wstecz, by może z ulgą albo nostalgią podsumować niejednokrotnie sześcioletnią naukę i uświadomić sobie, że to już ostatni raz...

Spokojnych świąt wszystkim :)