Z życia szkoły

Zawsze graliśmy z Orkiestrą i dalej będziemy, ale bez Ciebie, Jurku, to już nie to samo!

Oddział Dziecięcy kętrzyńskiego Szpitala otrzymał dar młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego: zabawki, artykuły plastyczne, książki, gry. Mamy nadzieję, że dzieci będą radośniej spędzały swój czas w Szpitalu.

Dzielimy się sercem!

Zima to szczególnie trudny okres dla czworonogów. Oprócz fachowej opieki, pożywienia i leków, psy i koty potrzebują ciepła. Ich futra w czasie wysokich mrozów nie chronią dostatecznie od zimna. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zwróciło się z apelem o dostarczenie folii bąbelkowej, która posłuży do ocieplenia kojców, w których przebywają zwierzaki. Nasza szkoła od lat pomaga potrzebującym czworonogom. Z inicjatywy samorządu szkolnego postanowiliśmy odpowiedzieć na apel. Klasa IId2 zakupiła 100 metrów folii, która zostanie przekazana do TOZ. Mamy nadzieję, że dzięki temu tej zimy, żaden zwierzak nie zazna chłodu. Dziękujemy klasie IId2 za błyskawiczne włączenie się do pomocy.

samorząd uczniowski

Udzielenie pomocy poszkodowanemu w wypadku jest obowiązkiem każdego z nas. Polskie prawo zakłada, że jeśli ofiara wypadku znajduje się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo powstania ciężkiego uszczerbku na jej zdrowiu, każdy musi udzielić pierwszej pomocy. Mając świadomość takiej sytuacji, warto być przygotowanym do ewentualnej pomocy poszkodowanym. W tym celu, za sprawą Młodzieżowego Centrum Kariery, klasa IIIAB uczestniczyła w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy. Kurs przeprowadzili strażacy z OSP Korsze, którzy pokazali uczniom, jak należy zachować się w różnych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia. Młodzież przetrenowała na fantomie zabieg resuscytacji, sposób zabezpieczenia i przeniesienia poszkodowanego, techniki zabezpieczenia uszkodzonych kończyn i kręgosłupa, zachowanie w przypadku ran ciętych, kutych, oparzeń i odmrożeń. Strażacy omówili również działanie w sytuacjach wypadków komunikacyjnych. Zdaniem uczniów szkolenie poprawiło ich wiedzę na temat pierwszej pomocy.

organizatorzy