Szybki dostęp

 

W dniu 17 stycznia 2019 r. uczniowie klasy Id2G w składzie: Aleksander Frankowski, Piotr Gałęzowski, Amelia Koczkodon, Adrian Krzyżewski, Adrian Łomżyński, Paulina Maluchnik, Bartosz Małkowski, Artur Owsiewski, Maja Pieniak, Cezary Piwowarczyk, Michał Rocławski, Julia Sosińska, Julia Szajdek, Krzysztof Szumiński, Norbert Świderski, Emilia Turska, Alicja Wypyszczak oraz Hubert Jędrzejewski (Id1) i Piotr Przydział (IceG) z opiekunami: Panią Dyrektor Oliwią Piotrowicz oraz Panią Agnieszką Jastrzębską udali się na wycieczkę
do Olsztyna.

Pierwszą atrakcją była wizyta w Escape Room. Klasa poradziła sobie z rozwiązaniem trudnych zagadek wszystkich ośmiu pokoi, w tym jednego z najtrudniejszych w województwie o tajemniczej nazwie Apokalipsa. Brawo!!!

Głównym założeniem wycieczki było obejrzenie w teatrze Jaracza spektaklu pt: Dulscy. Tragifarsa kołtuńska. Sam utwór Gabrieli Zapolskiej ma ponad 110 lat i się nie starzeje. Grana wielokrotnie cieszy się niesłabnącą popularnością, a intryga bawi kolejne pokolenia widzów. Nową inscenizacją komedii rozpoczęły się obchody podwójnego jubileuszu Teatru Jaracza – 95 lat istnienia Teatru w Olsztynie oraz 75 lat działalności sceny polskiej w mieście. Tym samym jest to nawiązanie
do pierwszego wystawienia polskiej sztuki w Olsztynie, czyli premiery Moralności Pani Dulskiej w listopadzie 1945 roku

W przedstawieniu wystąpili znani i lubiani aktorzy polskiej sceny m.in. Artur Steranko i Marzena Bergmann. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, a ponieważ siedzieliśmy w pierwszych rzędach, odczucia były niesamowite.

 Wycieczka była bardzo ciekawa, aktywna, twórcza, czyli udana.