Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2019/2020

 

W dniach 17 i 18 grudnia w w Gierłoży k.Kętrzyna odbył się bieg na orientację „Pamięci Żołnierzy AK”. W sobotę 17 grudnia do rywalizacji stanęli licealiści, a w niedzielę 18 grudnia uczniowie szkół gimnazjalnych i podstawowych. Łącznie w zawodach wzięło udział 21 zespołów.

O co chodzi w w biegu na orientację? O jak najszybsze przebycie określonej trasy wyznaczonej punktami kontrolnymi. Którędy zawodnik pokona dystans pomiędzy kolejnymi punktami, zależy tylko od jego sprawności poruszania się w terenie, zmysłu orientacji i strategii. Do pomocy ma mapę i kompas. Żeby ukończyć zawody, musi zaliczyć wszystkie punkty w odpowiedniej kolejności.

Trasa zawodów liczyła około 4,2 km. Startowały zespoły złożone od 2 do 6 osób. Sobotnia rywalizacja była o tyle utrudniona,że start wyznaczono na godzinę 16.00. Zawodnicy zostali wyposażeni dodatkowo w tzw. „czołówki”, lampki zakładane na głowę, które pozwalały na odnalezienie właściwej drogi w ciemnościach. Doskonale spisał się zespół z naszego liceum w składzie: Jakub Gałęzowski III b, Przemysaw Łysowski III ac, Jakub Budziński III b zajmując II miejsce.

W niedzielę wystartowały dwa zespoły naszych gimnazjalistów. Bieg okazał się dla nich nie lada wyzwaniem. Po porannych opadach śniegu trasa była trudna, w wielu miejscach pod warstwą śniegu był lód. Zespoły startowały w 3 minutowych odstępach. Na trasie było 5 punktów kontrolnych. Wszystkie zespoły dobiegły do mety. Wszyscy czekaliśmy na ogłoszenie wyników. W międzyczasie, ogrzewając się przy ognisku wysłuchaliśmy ciekawych historii związanych z AK a w szczególności z V Wileńską Brygadą Armii Krajowej, którą dowodził major Zygmunt Szendzielorz „Łupaszka”. O historii AK opowiadali członkowie grupy rekonstrukcji historycznych.

Wreszcie jest oficjalny komunikat! Pierwsze miejsce przypada zespołowi naszej szkoły w składzie: Szymon Kajat III b i Michał Bura II c.

Drugi nasz zespół składał się z uczniów klasy Ic gimnazjum. Maciej Kamiński, Adrian Krzyżewski, Norbert Świderski, Szymon Wąsiewicz, Mateusz Szukis i Konrad Tomaszczenik uplasowali się na 7 miejscu.

Drużynami opiekowali się podczas zawodów pan Robert Puczel i pan Andrzej Lewandowski.