Szybki dostęp

 

 

 

19 maja w Olsztynie odbył się I Ultramaratonu Warmińskiego WARNELAND. Na dystansie 53 km startował nasz szkolny weteran długich dystansów p. Robert Puczel. Bieg ukończył z czasem 5 godz. 51 min i 17s (średnio 6 min 38 s na kilometr). Ogólnie zajął 45 miejsce w kategorii OPEN.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na Biegu Rzeźnika!

 

 

 

22 kwietnia w Warszawie odbył się Orlen Warszawa Maraton. Na królewskim dystansie (42 km i 195 m) wystartował nasz nauczyciel – Robert Puczel. Był to jego pierwszy start na tym dystansie. Pan Rober ukończył bieg z dobrym czasem 3godz 44min 56s. Serdecznie gratulujemy dobrego wyniku!

W dniach 17 i 18 grudnia w w Gierłoży k.Kętrzyna odbył się bieg na orientację „Pamięci Żołnierzy AK”. W sobotę 17 grudnia do rywalizacji stanęli licealiści, a w niedzielę 18 grudnia uczniowie szkół gimnazjalnych i podstawowych. Łącznie w zawodach wzięło udział 21 zespołów.

O co chodzi w w biegu na orientację? O jak najszybsze przebycie określonej trasy wyznaczonej punktami kontrolnymi. Którędy zawodnik pokona dystans pomiędzy kolejnymi punktami, zależy tylko od jego sprawności poruszania się w terenie, zmysłu orientacji i strategii. Do pomocy ma mapę i kompas. Żeby ukończyć zawody, musi zaliczyć wszystkie punkty w odpowiedniej kolejności.

Trasa zawodów liczyła około 4,2 km. Startowały zespoły złożone od 2 do 6 osób. Sobotnia rywalizacja była o tyle utrudniona,że start wyznaczono na godzinę 16.00. Zawodnicy zostali wyposażeni dodatkowo w tzw. „czołówki”, lampki zakładane na głowę, które pozwalały na odnalezienie właściwej drogi w ciemnościach. Doskonale spisał się zespół z naszego liceum w składzie: Jakub Gałęzowski III b, Przemysaw Łysowski III ac, Jakub Budziński III b zajmując II miejsce.

W niedzielę wystartowały dwa zespoły naszych gimnazjalistów. Bieg okazał się dla nich nie lada wyzwaniem. Po porannych opadach śniegu trasa była trudna, w wielu miejscach pod warstwą śniegu był lód. Zespoły startowały w 3 minutowych odstępach. Na trasie było 5 punktów kontrolnych. Wszystkie zespoły dobiegły do mety. Wszyscy czekaliśmy na ogłoszenie wyników. W międzyczasie, ogrzewając się przy ognisku wysłuchaliśmy ciekawych historii związanych z AK a w szczególności z V Wileńską Brygadą Armii Krajowej, którą dowodził major Zygmunt Szendzielorz „Łupaszka”. O historii AK opowiadali członkowie grupy rekonstrukcji historycznych.

Wreszcie jest oficjalny komunikat! Pierwsze miejsce przypada zespołowi naszej szkoły w składzie: Szymon Kajat III b i Michał Bura II c.

Drugi nasz zespół składał się z uczniów klasy Ic gimnazjum. Maciej Kamiński, Adrian Krzyżewski, Norbert Świderski, Szymon Wąsiewicz, Mateusz Szukis i Konrad Tomaszczenik uplasowali się na 7 miejscu.

Drużynami opiekowali się podczas zawodów pan Robert Puczel i pan Andrzej Lewandowski.

10 września 2016r odbyły się 3 Kętrzyńskie Biegi z Philips. Naszą szkołę reprezentowało sześć osób: Szymon Kajat z 3b gim, Konrad Skóra z 3c gim, Przemysław Łysowski z 3AC liceum oraz nauczyciele Jarosław Olejnik, Sylwester Gaciochi Robert Puczel. Zawody odbywały się na dwóch dystansach 5,2km oraz 21km, a start zaplanowany został na godz. 10:00. Na dystansie 5,2km startowało 159 osób natomiast na dystansie 21km startowało 61 zawodników. Oto nasze wyniki:
 
Dystans 5,2km:
Robert Puczel czas: 22:51, 34 miejsce open i 7 miejsce w kat. M-40+
Jarosław Olejnik czas: 23:02, 38 miejsce open i 12 miejsce w kat. M-30+
Szymon Kajat czas: 24:18, 49 miejsce open i 15 miejsce w kat. M-30
 
Dystans 21km:
Konrad Skóra czas: 1:41:30, 22 miejsce open i 4 miejsce w kat. M-30
Sylwester Gacioch czas: 1:52:36, 39 miejsce open i 11 miejsce w kat. M-40+
Przemysław Łysowski czas:1:54:12, 41 miejsce open i 6 miejsce w kat. M-30
 
Ponadto Szymon Kajat startował w biegu młodzieżowym na dystansie 1200m, gdzie zajął 2 miejsce.
 
Klub Biegacza ZSO serdecznie wszystkim gratuluje i zachęca do aktywnego wypoczynku.
 

W niedzielę, 3 kwietnia pod Szczytnem odbył się I Mazurski Bieg na Kulce. Trasa biegu znajdowała się na terenie Rezerwatu Przyrody Kulka i miał długość 12,5 km. Wśród startujących znalazło się również 3 reprezentantów naszej szkoły.

W kategorii mężczyzn w wieku 16-19 lat wystartował Przemysław Łysowski zajmując 11 miejsce. W klasyfikacji generalnej, był 131 na 253 z czasem 1:04:06 (5:10/km). Przemek Ł: „Bieg był świetny!!! Było widać że organizatorzy byli dobrze przygotowani i dopięli wszystko na ostatni guzik. Atmosfera była rewelacyjna. Mimo kilku wymagających podbiegów, trasa była bardzo przyjemna. Przekraczając linie mety, byłem zadowolony zarówno z siebie jak i z uzyskanego czasu.

W kategorii mężczyzn w wieku 30-39 lat wystartował Jarosław Olejnik zajmując 9 miejsce. W klasyfikacji generalnej, był 30 na 253 z czasem 54:01 (4:19/km). Jarek O: „Pogoda, trasa, organizacja – wszystko na najwyższym poziomie! Wspaniała atmosfera i ludzie. To był mój pierwszy start po kontuzji, więc jestem zadowolony ze swojego wyniku.

W kategorii mężczyzn w wieku 40-49 lat wystartował Robert Puczel zajmując 17 miejsce. W klasyfikacji generalnej, był 86 na 253 z czasem 1:00:17 (4:51/km). Robert P: „I Mazurski bieg na Kulce to moje drugie w tym roku zawody. Jeden z przyjemniejszych biegów przy pięknej pogodzie, choć na nietypowym dystansie 12,5km. Założenia przed biegiem to zmieszczenie się w czasie 1 godziny, niestety zabrakło 17 sekund. Jednak czas 4:51 na km bardzo mnie satysfakcjonuje i dopinguje do dalszych treningów. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie dokonam czegoś fajnego i będę mógł się tym przed Wami pochwalić. Pozdrawiam biegaczy!".