Szybki dostęp

 

Komunikat

REKRUTACJA 2020/2021

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW, OPIEKUNÓW I UCZNIÓW


 

SAMOKSZTAŁCENIE

 

 


 

KOMUNIKAT W SPRAWIE INFORMACJI I ZALECEŃ MEN

z 24.04. 2020 r.

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie i Maturzyści


Uprzejmie informujemy, że do 24 maja br. została przedłużona
przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.


W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i
placówkach oświatowych, a także przesunięciem terminu egzaminów
zmienione zostały również przepisy dotyczące m.in. harmonogramu
egzaminów, rekrutacji, zadań dyrektora Centralnej Komisji
Egzaminacyjnej oraz zespołów egzaminacyjnych.

Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych.

 

Tak wygląda harmonogram tegorocznych wiosennych egzaminówhttps://www.gov.pl/web/edukacja

 


 

KOMUNIKAT


W związku z zagrożeniem koronawirusem, informuję, że od dnia 23 marca zawiesza się bezpośrednią obsługę interesantów w sekretariacie szkoły. Zawieszone zostają wizyty w szkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Kontakt osobisty jest możliwy w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Informacja telefoniczna w godzinach 8-11
pod nr telefonu:

89 751 32 37

Pytania można również kierować na adres e-mail:
sekretariat.staryogolniak@wp.pl
oraz poprzez dziennik elektroniczny

 


 

 

Jedną z atrakcji młodzieżowej wymiany Kętrzyn-Wesel jest zwiedzanie niemieckiej szkoły. Daje to możliwość porównania obu systemów edukacyjnych i być może przekonania się, że polskie szkoły wcale nie są takie najgorsze, jak wielu sądzi.

Jeśli ktoś po szkole niemieckiej spodziewa się tabletów dla każdego ucznia, androidów jako nauczycieli i zamiast gazetki, codziennego wydania porannych, szkolnych wiadomości, które można oglądać na plazmach wiszących w każdej klasie, to bardzo się rozczaruje. Tablica z kredą i papierowe zeszyty wcale nie odeszły w niemieckich szkołach do lamusa; wręcz przeciwnie- mają się znakomicie.

Druga sprawa to automaty z napojami. To plus i minus jednocześnie. Niby można szybko dostać coś ciepłego do picia, ale jednocześnie drastycznie zwiększa się liczba szkolnych fotomodelek, których główną ozdobą jest kawa w papierowym kubeczku. Dlatego ich zdjęcia na instagramie można podzielić na dwa rodzaje: "Ja z papierowym kubeczkiem" i "Papierowy kubeczek beze mnie".

Po trzecie, jeśli po kilku latach nauki w naszym ogólniaku, dziewczęta przestały już zaprzątać sobie głowę czymś tak prozaicznym jak otwieranie drzwi, gdyż zawsze znajdzie się ktoś, kto je w tym wyręczy, to w niemieckiej szkole mogłoby nastąpić brutalne zderzenie z tamtejszą rzeczywistością. A raczej z drzwiami. W dodatku czołowe... no cóż, co kraj to obyczaj.

Baquette