Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2020/2021

REKRUTACJA 2020/2021


SAMOKSZTAŁCENIE

 

 

Osiemnastka. Wiek idealny. Każdy chciałby mieć dokładnie tyle lat. I starsi ,i młodsi. A gdyby czas mógł się jeszcze zatrzymać, najlepiej w czasie wielkiej osiemnastkowej imprezy, pełnej alkoholu i przyjaciół.

A ja patrzę w lustro i do głowy przychodzi mi tylko jedna myśl: "Ale ty jesteś stara!". Tak, dokładnie. Już widzę te pobłażliwe spojrzenia i pukanie się w czoło, ale ja naprawdę już wyobrażam sobie siebie płacąca za rachunki, myślącą co ugotować rodzinie na obiad, czy biegającą do pracy na nocną zmianę... Albo jeszcze gorzej! Ja, cała w zmarszczkach i z obwisłą skórą. Więc co robię? Zapisuję się na siłownię, odżywiam zdrowo, śpię podręcznikowo 8 godzin...to jak nic, typowe zachowanie mężczyzny mającego kryzys wieku średniego. Brakuje jeszcze tylko żony krzyczącej: "Ty na pewno kogoś masz!". Całe szczęście preferuję mężczyzn, a do starości mi tak naprawdę jeszcze daleko.

A zamiast spointować wszystko ładnie, pójdę nieco na łatwiznę i wyręczę się cytatem:"(..) A przecież jest to znak niewdzięczności: nie zadowalać się przeżytym czasem. Pomyśl, że najwyższe dobro nie zależy od czasu (...) O ileż lepiej jest przyjmować z wdzięcznością przyjemność życia i nie liczyć cudzych lat, lecz należycie cenić swe własne i widzieć w nich zysk."

Baguette