Szybki dostęp

 

 

Jednocześnie Maciej rozwijał inną pasję, która również angażowała jego umysł i serce. Mowa  o dyscyplinie uczącej niezwykłej pokory i zacięcia, czyli o bieganiu. Początkowo były to towarzyskie joggingi, które ciężko nazwać profesjonalnym przygotowaniem. Z czasem jednak,  Maciej zaczął coraz poważniej myśleć o rozwijaniu swoich umiejętności. I tak z niewinnych planów, zrodził się pomysł wystartowania w jakichś zawodach biegowych. Z racji tego, że popularność tej dyscypliny systematycznie wzrasta, nie trudno było znaleźć jakieś miejsce, gdzie takowe zawody będą organizowane. W maju 2014 r. w pobliskim Giżycku odbyła się walka o Puchar Wyspy Giżyckiej w Biegach Ulicznych na dystansach: 5 km, 10 km i 15 km. Maciej wystartował na dystansie 10 km osiągając czas 39:58 min i zajmując tym samym 4 miejsce.

Kolejne zmagania odbył 20 czerwca, w Gdyni wraz z ponad 6.tysięczna grupą biegaczy, podczas Nocnego Biegu  Świętojańskiego. Maciej znowu wystartował na dystansie 10 km, który przebył
w czasie 37:01 min, zajmując 99 miejsce.

Przez kolejne miesiące, Maciej startował w kilku podobnych imprezach sportowych, podczas których zajął między innymi I miejsce na dystansie 10 km w Giełczynie. Największym sukcesem jednak okazał się 52. Bieg Westerplatte w Gdańsku, podczas którego Maciej osiągnął swój rekordowy, jak do tej pory, czas 35:56 min na dystansie 10 km. Wynik ten zagwarantował mu 26 miejsce na 2600 startujących oraz 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Przykład Macieja pokazuje, że czas poza szkołą można spędzić w niezwykle efektywny sposób, jak sam przyznaje, bieganie pomaga w radzeniu sobie ze stresem i codziennymi kłopotami. Warto uwierzyć w swoje możliwości i rozwijać pasje razem z bliskimi nam osobami.

Mimo tego, że dystans 10 km, jest ulubioną kategorią Maćka, to już 26 października postanowił zmierzyć się z półmaratonem (21 km), organizowanym w Gdańsku. Trzymamy kciuki za jak najlepszy start i oczywiście za „życiówkę” :)