I Ogólnopolski Przegląd Piosenki Agnieszki Osieckiej

 

Światłoczuli

Zapraszamy na wystawę fotografii pt. "Poruszenie". Autorami zdjęć są nowi adepci naszego szkolnego koła fotograficznego "Światłoczuli". Na wystawie zobaczycie przedziwne formy i kolory. Jest to zabawa ze światłem. Efekt ten uzyskaliśmy dzięki długim czasom i technice zoomowania.

Zapraszamy - 20 grudnia (czwartek) godz. 17.00 Powiatowy Dom Kultury "Czerwony Tulipan"

Jesień, jaka jest w tym roku, każdy widzi. Jest SUPER! Nowi członkowie szkolnej grupy fotograficznej „Światłoczuli” postanowili to wykorzystać. Wszyscy zaczynają swoją przygodę fotografią, dlatego technika fotografowania, jaką wzięliśmy na pierwszy ogień nie była za trudna. Postanowiliśmy zmierzyć się z „poruszeniem” (długi czas + zoomowanie lub poruszanie aparatem). Efekty zawsze są zaskoczeniem, ale wyglądają imponująco. Zresztą sami oceńcie.

Autorami zdjęć są: Emilka Żyżyk, Filip Skórka, Maciek Myszczyński, Maja Wiszniewska, Marysia Krasowska i Kasia Soliwoda.

W czwartek 09 lutego wybraliśmy się na spontaniczny wypad za miasto, aby uwiecznić piękno naszej polskiej zimy. Prze cały dzień pogoda była kiepska a niebo zachmurzone. Przejaśniło się na moment i wyszło słonko. Trwało to jednak kilka minut. Jednak nie zniechęciło to nas i ruszyliśmy w teren, aby szukać ciekawych tematów. Niestety nasz plener nie trwał zbyt długo, bo już po kilku minutach zaczął padać śnieg i „odmarzły” nam nosy i ręce. Mimo niesprzyjających warunków nie poddaliśmy się. Szukaliśmy symetrii i różnych ciekawych kształtów stworzonych przez zimę. Kilka zdjęć udało się zrobić. Mimo niepowodzenia planujemy następny wyjazd. Wyczekujcie kolejnych, jeszcze lepszych ujęć!

W tym roku do naszego koła fotograficznego przyszło dużo nowych osób. Po kilku spotkaniach, na których omówiliśmy sprawy teoretyczne przyszedł czas na praktykę. Na pierwszy ogień poszły proste techniki, które mimo swojej prostoty dają ciekawe efekty. Zoomowanie, zdjęcia na długim czasie i bokeh – bo o tych technikach mowa – nie sprawiły nowym członkom zbyt dużych trudności. Zaczęliśmy również pracę w studiu. Na pierwszy ogień poszedł … dym :) Efekty można podziwiać w galeriach poniżej. Wszystkich zainteresowanych fotografią zapraszamy na zajęcia w czwartki o godz. 14.30 w sali 21. A autorom poniższych prac gratulujemy i trzymamy kciuki. Oczywiście czekamy na więcej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

W środę 15 maja zebraliśmy ekipę i pojechaliśmy w plener. Tym razem przywróciliśmy do łask rowery i wybraliśmy się w okolice Gnatowa. Pogoda nie zapowiadała się korzystnie, ale zaryzykowaliśmy i opłacało się. Wyszło słońce, chmurki tworzyły przeróżne kompozycje, więc zabraliśmy się do „focenia”. W tematyce zdjęć przeważał oczywiście krajobraz, ale niektórzy z nas skusili się również na fotografię makro. Wypad był świetną zabawą oraz możliwością rozwinięcia umiejętności. Myślę, że każdy z nas zrobił tego dnia coś, z czego jest dumny i zadowolony. Plener zakończył się pięknym zachodem słońca, który również uwieczniliśmy. 

StapWer