Szybki dostęp

 

Minęła godzina 20.00 - czas na wyniki naszego Konkursu Fotograficznego. Dziękuję zarówno uczestnikom, jaki i głosującym. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Pokazaliście, że fotografia jest bliska Waszemu sercu.

A oto wyniki:

I miejsce
(334 głosy) - Migus Natalia

II miejsce
(313 głosów) - Borzuchowski Michał

III miejsce:
(296 głosów) - Pierzchanowska Paulina
(275 głosów) - Błażewicz Magdalena
(266 głosów) - Mielniczek Agata

Wyróżnienie:
(130 głosów) Sieradzka Paulina
(105 głosów) Krakowiak Aleksandra

Gratulujemy!!!

ps. dyplomy i słodkie upominki wręczę, jak tylko będzie taka możliwość :)

 

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć!

/kliknij czytaj więcej/

Kolory jesieni, spadające liście, dynamiczna zmiana pogody, wielobarwna pora roku... to właśnie zainspirowało członków szkolnego koła fotograficznego „Światłoczuli", organizowanego przez Pana Jarosława Olejnika, do zrobienia zdjęć, które uchwyciły jesienne piękno na zdjęciach, a tematem/techniką było „poruszenie”.

Dzięki wykonaniu przez młodych fotografów fascynujących, jesiennych zdjęć udało się zorganizować wystawę fotograficzną. Miała ona miejsce 20.12.2018r. o godzinie 17:00 w Powiatowym Domu Kultury "Czerwony Tulipan" w Kętrzynie. Na ten ważny wieczór przybyli znajomi, rodzice oraz inni goście. Dyrektorka Domu Kultury przeprowadziła z młodymi artystami interesujący wywiad. Całe wydarzenie było dla nich dużym stresem, ale dzięki obecności św. Mikołaja wszystko odbyło się w niezwykle miłej atmosferze. Doświadczeni fotografowie Andrzej Frankowski, Przemysław Koch i Wojciech Caruk udzielili początkującym fotografom wiele rad, które z pewnością wykorzystają. Po wystawie odbył się także koncert Magdaleny Łowkiel, dzięki której wszyscy mogli się odprężyć słuchając przepięknych utworów.

To był pierwszy wernisaż młodych fotografów. Mamy nadzieję, że nie ostatni. Już teraz wykonane prze nich zdjęcia zrobiły na gościach ogromne wrażenie. W końcu to czas czyni mistrza, a człowiek uczy się na błędach. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną wystawę, która mamy nadzieję, będzie jeszcze lepsza. Największe podziękowania należą się Panu Jarosławowi Olejnikowi, który zadbał o każdy szczegół.

Uczniowie kółka fotograficznego "Światłoczuli": Goschorski Jakub, Kościelniak Paulina, Kościńska Patrycja, Krasowska Maria, Myszczyński Maciej, Skórka Filip, Soliwoda Katarzyna, Trapik Zuzanna, Wiszniewska Maja, Emilia Żyżyk.

ps. wielkie podziękowania dla SU, to dzięki Waszym staraniom i perfekcyjnie przygotowanej akcji udało nam się wywołać zdjęcia :)

Zapraszamy na wystawę fotografii pt. "Poruszenie". Autorami zdjęć są nowi adepci naszego szkolnego koła fotograficznego "Światłoczuli". Na wystawie zobaczycie przedziwne formy i kolory. Jest to zabawa ze światłem. Efekt ten uzyskaliśmy dzięki długim czasom i technice zoomowania.

Zapraszamy - 20 grudnia (czwartek) godz. 17.00 Powiatowy Dom Kultury "Czerwony Tulipan"

Jesień, jaka jest w tym roku, każdy widzi. Jest SUPER! Nowi członkowie szkolnej grupy fotograficznej „Światłoczuli” postanowili to wykorzystać. Wszyscy zaczynają swoją przygodę fotografią, dlatego technika fotografowania, jaką wzięliśmy na pierwszy ogień nie była za trudna. Postanowiliśmy zmierzyć się z „poruszeniem” (długi czas + zoomowanie lub poruszanie aparatem). Efekty zawsze są zaskoczeniem, ale wyglądają imponująco. Zresztą sami oceńcie.

Autorami zdjęć są: Emilka Żyżyk, Filip Skórka, Maciek Myszczyński, Maja Wiszniewska, Marysia Krasowska i Kasia Soliwoda.

W czwartek 09 lutego wybraliśmy się na spontaniczny wypad za miasto, aby uwiecznić piękno naszej polskiej zimy. Prze cały dzień pogoda była kiepska a niebo zachmurzone. Przejaśniło się na moment i wyszło słonko. Trwało to jednak kilka minut. Jednak nie zniechęciło to nas i ruszyliśmy w teren, aby szukać ciekawych tematów. Niestety nasz plener nie trwał zbyt długo, bo już po kilku minutach zaczął padać śnieg i „odmarzły” nam nosy i ręce. Mimo niesprzyjających warunków nie poddaliśmy się. Szukaliśmy symetrii i różnych ciekawych kształtów stworzonych przez zimę. Kilka zdjęć udało się zrobić. Mimo niepowodzenia planujemy następny wyjazd. Wyczekujcie kolejnych, jeszcze lepszych ujęć!