Sport

W środę 20 czerwca odbył się turniej piłki nożnej. Grano systemem każdy z każdym.

4. Tymianki Marianka 3 pkt

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Konrad Majewski z drużyny Wherebazie, który strzelił 6 goli.

15 czerwca br. na boiskach przy plaży miejskiej w Giżycku odbył się Finał Wojewódzki Licealiada Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Siatkówce Plażowej.

Po wcześniejszych zmaganiach na obiekcie sportowym „Kętrzynianka” w Kętrzynie, gdzie odbyły się finały: Powiatowe – 1 miejsce ZSO Kętrzyn, Rejonowe – 2 miejsce ZSO Kętrzyn i Regionowe – 1 miejsce ZSO Kętrzyn przyszedł czas na Finał Wojewódzki. W turnieju wzięło udział 5 zespołów- mistrzów i wicemistrzów regionów: ełckiego, olsztyńskiego i elbląskiego. (Zespół Szkół 1 Pisz, Zespół Szkół Ogólnokształcących Kętrzyn, I Liceum Ogólnokształcące Olsztyn, I i II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku).

Przy pięknej i słonecznej pogodzie nad jeziorem Niegocin w Giżycku rozegrano Finał Wojewódzki. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów (do 15 punktów). Po zaciętej i stojącej na wysokim poziomie grze dziewczyny z naszej szkoły Aleksandra Ciesielska i Sylwia Kupczak wywalczyły srebrny medal ulegając nieznacznie tylko parze z Olsztyna. Trzecie miejsce zajął Zespół Szkół 1 w Piszu.

Ogromne gratulacje :)

Opiekun: Sylwester Gacioch

W dniu 12 czerwca 2018 roku, w sali Bałtyckiego Centrum Bilarda w Kętrzynie odbył się turniej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawodnicy rywalizowali w odmianę 9 – bil. W turnieju wzięło łącznie udział 18 zawodników. Pojedynki odbywały się systemem pucharowym do dwóch przegranych spotkań. Uczniowie naszego liceum i gimnazjum zdominowali rywalizację. Po bardzo zaciętych meczach 1 miejsce zajął Jakub Łopacki z klasy 3 c gimnazjum, który w finale pokonał Karola Markowskiego z klasy 2ab LO. Dwa równorzędne trzecie miejsca zajęli: Mikołaj Kłek z klasy 2b gimnazjum oraz Michał Rocławski z klasy 2c gimnazjum. Rozegrano również "turniej pocieszenia". Tu najlepszym okazał się Jakub Filemonowicz z klasy 3a gimnazjum.

Turniej był podsumowaniem całorocznej pracy uczniów klas 2 i 3 gimnazjum, którzy pod okiem pana Andrzeja Lewandowskiego doskonalili swoje umiejętności bilardowe.

Dnia 08 czerwca 2018 na kompleksie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kętrzynianka” w Kętrzynie odbył się Półfinał Wojewódzki w siatkówce plażowej szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt. W turnieju wzięły udział trzy zespoły: Zespół Szkół w Olsztynie, Zespół Szkół im. M. C. Skłodowskiej w Kętrzynie i Zespół Szkół Ogólnokształcących im. W. Kętrzyńskiego. Bezkonkurencyjna okazała się para z naszej szkoły Aleksandra Ciesielska i Sylwia Kupczak, która pokonała pozostałe pary i tym samym wywalczyła awans do Finału Wojewódzkiego, który rozegrany zostanie 15 czerwca 2018 na plaży miejskiej w Giżycku.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Trener: Jolanta Potoczna - Każarnowicz

Dnia 07 czerwca 2018 na kompleksie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji “Kętrzynianka” w Kętrzynie odbyły się Półfinały Wojewódzkie Warmińko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w siatkówce plażowej szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięły udział zespoły z gimnazjum w Bartoszycach, Kętrzyna i Olsztyna. Zawody rozgrywane były systemem “każdy z każdym”. Wśród dziewcząt jak i chłopców zwyciężyło gimnazjum nr 3 w Olsztynie. Trzecie miejsce wśród chłopców wywalczyli gimnazjaliści z naszej szkoły w składzie: Szymon Zalewski, Filip Grabowski i Szymon Błaszczak.