• 16 listopada rusza 22. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej – tym razem pod hasłem "It's our world, let's take action together!" / “To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!”.

 

  • W tym roku zastanawiamy się, co my możemy robić każdego dnia, by zapobiec zmianom klimatu. Nie ulega wątpliwości, że zmiany klimatu mają katastrofalne konsekwencje dla środowiska naturalnego i różnorodności biologicznej naszej planety.

 

  • Przez cały tydzień na naszym Facebooku będziemy prezentować krótkie informacje o tym, jak zmiany klimatyczne wpływają na nasze codzienne życie.

 

  • Zachęcamy Was do udziału w dyskusjach na lekcjach wychowawczych oraz do dzielenia się z nami Waszymi pomysłami na poprawę warunków klimatycznych.

 

  • Publikujcie zdjęcia/grafiki na swoich profilach w mediach społecznościowych z hasztagami: #takdlaklimatu, #ketrzyndlaklimatu, #staryogolniakdlaklimatu, #uwagaklimat; możecie też oznaczyć swoje zdjęcie profilowe przy pomocy nakładki promującej działania na rzecz poprawy klimatu.