Szybki dostęp

 

W czwartek 5 listopada uczestniczyliśmy w finale konkursu biznesowego "SHOWBIZ- Show Us Your Business". Nasza przygoda z tym konkursem rozpoczęła się niemal rok temu. Wtedy w naszej szkole odbyły się eliminacje. Wystartowało kilka zespołów, a każdy musiał zmierzyć się z wyzwaniem prowadzenia wirtualnej firmy. Zwycięzcą zostawał ten, kto na koniec gry miał jak największe zyski. Ku naszemu zaskoczeniu to właśnie nasza drużyna w składzie: Dominika Jakubczyk, Bartosz Goluch, Bartosz Gotowski, Mateusz Szukis, Kacper Winiarski, uzyskała najlepszy rezultat, w wyniku czego otrzymaliśmy prawo do udziału w następnym etapie. Odbył się on w Olsztynie, trwał dwa dni i składał się ze szkolenia oraz gry podobnej do tej, w którą graliśmy w etapie pierwszym. Tym razem przyszło nam zmierzyć się z dużo większą liczbą drużyn z całego województwa. Przez prawie całą grę idealnie zarządzaliśmy naszym biznesem i utrzymywaliśmy pierwsze miejsce. Niestety, w ostatniej rundzie rzutem na taśmę, kilkoma punktami pobiła nas inna drużyna i ostatecznie zakończyliśmy turniej na drugiej lokacie. Byliśmy nieco rozczarowani, lecz mieliśmy także poczucie dobrze wykonanego zadania. Od tego momentu rozpoczęliśmy przygotowania do etapu finałowego, podczas którego mieliśmy zaprezentować potencjalnym inwestorom nasz produkt i pomysł na biznes. Niestety, w kluczowym momencie nasze starania zostały przerwane przez pandemię. Finał musiał zostać przeniesiony, lecz w tamtym momencie nikt nie spodziewał się że, odbędzie się online.

Tak się właśnie stało. Zamiast prezentacji musieliśmy przygotować reklamę produktu. Zdecydowaliśmy że najlepszym możliwym pomysłem będzie przygotowanie strony z kursami online dla uczniów w różnym wieku. Wiedzieliśmy, że przez zdalne lekcje wielu uczniów ma braki i potrzebuje przypomnieć sobie niektóre zagadnienia. W przygotowanie reklamy włożyliśmy mnóstwo pracy. Zrobiliśmy nawet poglądowa stronę internetową prezentująca nasz projekt. Kiedy przyszedł dzień finału, byliśmy lekko zestresowani, ale wiedzieliśmy, że nasze zadanie wykonaliśmy najlepiej, jak tylko mogliśmy. Wszyscy zgodnie uznaliśmy także, że niezależnie od końcowego wyniku my czujemy się zwycięzcami. Po prezentacji wszystkich zespołów przyszedł czas na pytania jury. Wiedzieliśmy o naszym biznesie naprawdę wiele, dlatego żadne nie było w stanie nas zaskoczyć. Pozostało tylko czekać na werdykt. No I stało się: WYGRALIŚMY. Bardzo się cieszymy, bo wiemy, że praca, która wykonaliśmy, nie poszła na marne. Z drugiej strony żałujemy, że ta wspaniała przygoda już się skończyła.

Chcemy bardzo podziękować pani Elwirze Rzeczyckiej, bez której na pewno nie osiągnęlibyśmy tak wiele. Zawsze służyła nam wiedzą, pomocą i dobra radą. Podczas wszelkich spotkań dbała także, żebyśmy mieli, co zjeść i czego się napić.

Podziękowania należą się także panu Jarosławowi Olejnikowi, który w dniu finału udostępnił nam swoją salę i niezbędny sprzęt abyśmy mogli wziąć w nim udział.