Szybki dostęp

 

Finał Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Szlakiem Kopernika” odbył się w Olsztyńskim Planetarium. Na gali finałowej (w każdej kategorii zostały wybrane przez jury 3 najlepsze prace) każda zakwalifikowanych drużyna musiała zaprezentować swoją pracę. Mieli na to 10 min. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Kisły i Jakub Goschorski. Chłopaki przygotowali interaktywny film o Mikołaju Koperniku.

Po zaprezentowaniu swoich prac uczestnicy udali się na obejrzenie filmu „Niespokojny Wszechświat”, a jury na obrady. Nasza drużyna rywalizowała z drużyną z Olsztyna (przygotowali bota – sztuczną inteligencję, która odpowiadała na pytania związane z Kopernikiem) i z Nidzicy (stworzyli aplikację na telefon – quiz o Koperniku). W ocenie jury praca Bartosza i Kuby okazałą się najlepsza!

„To był największy i jednocześnie najlepszy projekt, nad którym miałem okazję pracować. Każdy etap pracy nad nim, czy to współpraca przy realizowaniu nagrań, czy też samodzielne programowanie, montaż lub tworzenie muzyki do projektu, także samo sfinalizowanie pracy oraz jej prezentacja na gali - wszystko to będę naprawdę ciepło wspominał, ponieważ nie dość, że praca nad projektem przebiegała bardzo dobrze i przyjemnie, to dzięki temu zyskałem mnóstwo doświadczenia oraz nowej wiedzy i umiejętności w moich największych pasjach.” – Bartosz Kisły

„Jestem mile zaskoczony tym, że zarówno publiczność, jak i jury przyjęli nasz projekt tak ciepło. Muszę przyznać, że patrząc na całokształt naszej pracy, nie żałuję ani chwili, którą na nią poświęciliśmy, biorąc pod uwagę zarówno efekt końcowy, jak i sam etap tworzenia jej, który przebiegał bardzo sprawnie i przyjemnie. Jest to moje pierwsze doświadczenie w konkursie na taką skalę, więc tym bardziej nie zapomnę tych emocji, które nami targały podczas prezentacji, oraz uczucia satysfakcji, gdy okazało się, iż zajęliśmy pierwsze miejsce w naszej (czyli de facto najbardziej zaawansowanej) kategorii wiekowej.” – Jakub Goschorski

„Film, który stworzyli Bartosz i Kuba robi duże wrażenie. Panowie podeszli do tematu z wielkim zapałem i zaangażowaniem. Godziny spędzone na samym nagrywaniu (wieczorem w szkolnej galerii lub w greenscreenie), tworzeniu muzyki, montażu i kodowaniu przyniosły niesamowity efekt. Sam awans do finału był już dużym sukcesem. Chłopaki musieli rywalizować z najlepszymi naszego województwa. Na Gali w Olsztynie wypadli świetnie. Film z procesu tworzenia oraz ich komentarz zrobił na zebranych ogromne wrażenie. A wynik końcowy … zasłużyli :) Bardzo się cieszę, że zajęli pierwsze miejsce. Gratulacje!” – Jarosław Olejnik

Chłopakom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 

Dla osób, które chcą obejrzeć film zamieszczamy link. Plik instalacyjny zajmuje 1 GB. Plik po pobraniu należy zainstalować. Życzymy miłego oglądania!

< pobierz plik instalacyjny >