Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2021/2022

 

Stary Ogólniak w… Minecraft

1 kwietnia o godz. 18.00 startuje nasz serwer MINECRFTA!

IP: zsocraft.pl   |   Wersja: 1.16.4

Nie tak dawno pisaliśmy o pięciokrotnym sukcesie w olimpiadach historyczno – wosowych, a dzisiaj możemy cieszyć się z jeszcze większego zwycięstwa. W ostatni dzień marca Wiktora Szukis, uczeń pani Małgorzaty Niedźwieckiej, brał udział w kolejnej olimpiadzie.  Tym razem sprawdzano wiedzę z zakresu znajomości Kodeksu wyborczego oraz Konstytucji RP. Wiktor okazał się najlepszy w Polsce. Zajął I miejsce w kraju!!! W ostatnim, kluczowym etapie konkursu udział wzięło ponad 100 uczniów z całej Polski. Do etapu ustnego przeszło jedynie 10 uczestników. Przewodnicząca Komisji, oceniając wypowiedzi laureata I miejsca, opisała sukces jako bezapelacyjne zwycięstwo. Z tego powodu jesteśmy dumni z Wiktora oraz składamy wielkie gratulacje.

Jan...Paweł II, Kochanowski,  Brzechwa, Miodek. Noszących to dostojne imię nie trzeba nikomu przedstawiać. Ale jest jeden Jan, który dziś szczególnie zasługuje na uwagę. Jan Szulc - tegoroczny maturzysta I Liceum Ogólnokształcącego w Kętrzynie.

W pierwszej klasie  podszedł na przerwie i nieśmiało zapytał, czy mogę poprowadzić koło poetyckie. Nigdy nie myślałam, że w tym właśnie momencie otworzę  drzwi do tajemniczego ogrodu pełnego  metafor i ekspresji. Janek swoimi wierszami  maluje przepiękne obrazy, zamieniając skrzeczącą pospolitość w niezwykły spektakl. To młody artysta, który patrzy na świat oczyma duszy. A trzeba dodać, że jest to dusza pokorna, skromna i bardzo wrażliwa. To dusza, której nie jest łatwo w dzisiejszym świecie, ale która jest dzisiejszemu światu niezwykle potrzebna. Dusza, która rozjaśni mrok i wzniesie ponad przeciętność.

Czuję się zaszczycona, że ta poetycka dusza stanęła na mojej drodze.

Janek został nagrodzony w konkursie literackim „O trzcinę Kortowa” . Nie jest to jego pierwsza nagroda za twórczość poetycką. To dobry czas, żeby świat o nim usłyszał. W kwietniu jeden z wierszy Janka zostanie opublikowany przez organizatorów konkursu w „Wiadomościach Uniwersyteckich” UWM. A ja jestem przekonana, że kiedyś ustawię się z tomikiem jego wierszy  w kolejce po autograf.         

 

Anna Wachnik

Od 30 stycznia do 13 marca w naszej szkole odbywały się olimpiady historyczno-„wosowe” organizowane przez stowarzyszenie COPTIOSH. W tym roku komitet okręgowy województwa warmińsko-mazurskiego miał siedzibę w Kętrzynie, dlatego w prawie każdą sobotę przyjeżdżali do nas uczniowie z wielu miast, aby spróbować swoich sił w niełatwym sprawdzianie posiadanej wiedzy. Szeroki zakres wymaganych informacji odzwierciedla lista przeprowadzonych olimpiad, do których należy:

  1. Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym
  2. Olimpiada Wiedzy o III RP
  3. Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej
  4. Olimpiada Wiedzy Historycznej
  5. Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

Każda z olimpiad składała się z testu wielokrotnego wyboru oraz testu pytań otwartych, zaś kwalifikację do finału mogły otrzymać tylko 3 lub 4 osoby. Miło nam poinformować, że pięciokrotnym laureatem I miejsce został uczeń klasy 3c, Wiktor Szukis. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu oraz posiadanej wiedzy, życząc jednocześnie dalszych zwycięstw w naukowej karierze. Podziękowania składamy również pani Małgorzacie Niedźwieckiej, która przygotowywała Wiktora do olimpiad oraz podjęła się trudu przewodniczenia komitetowi okręgowemu, a także pani sekretarz Annie Iwanowskiej, która nam towarzyszyła, wspierała  oraz pomagała w organizacji.

Gratulujemy!

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

 

Zakończył się I semestr roku szkolnego 2020/2021. Z wielką przyjemnością przekazujemy informację o działalności naszej placówki i sukcesach naszych uczniów

 

 

Pomimo pandemii w szkole działały koła przedmiotowe rozwijające zainteresowania i uzdolnienia młodzieży, odbywały się zajęcia wyrównawcze, warsztaty dla maturzystów, koło szachowe, zajęcia sportowe i artystyczne. Nauczyciele prowadzili konsultacje dla uczniów, odbywały się spotkania z rodzicami.

Nasi uczniowie brali udział w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych – szczegóły dostępne pod linkiem:

 

http://zsoketrzyn.nazwa.pl/images/pdf_2021/osiagniecia_2019_2020.pdf

 

Wszystkim uczniom i kadrze pedagogicznej gratulujemy!

Życzymy owocnego drugiego półrocza!

Prezentacja konkursowa Bartosza Kisłego

 

12 grudnia odbyła się gala finałowa Konkursu Wojewódzkiego „Szlakiem Mikołaja Kopernika i dalej w Kosmos”. Gala odbyła się online (każdy wie jaką mamy sytuację). W IV kategorii (szkoły średnie) naszą szkołę reprezentował Bartosz Kisły. Do konkursu zgłoszono 37 prac z całego województwa. Jury oceniało pracę pod względem techniczny i w tym roku przyznało Bartoszowi 3 miejsce! Oto tegoroczni finaliści:

  1. „Renesans – aplikacja” Oktawian Kausz Technikum nr 7 w Olsztynie – opiekun Piotr Baris
  2. Aplikacja edukacyjna „COPERNICUS” Damian Szklarczyk III Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie – opiekun: Arkadiusz Cwirko
  3. „Kopernik – wędrówka po prawdę” Bartosz Kisły I Liceum Ogólnokształcące w Kętrzynie – opiekun: Jarosław Olejnik

Oto co na temat udziału w konkursie powiedział Bartosz: „Ten konkurs już kolejny rok jest dla mnie świetną przygodą. Osobiście jestem zadowolony ze swojego projektu, tworzenie tej gry było dla mnie dobrą zabawą, a także okazją do solidnego ugruntowania posiadanej przeze mnie wiedzy dot. tworzenia gier i zdobycia sporej ilości kolejnych umiejętności. Cieszy mnie finalny efekt mojej pracy, udało mi się zrealizować założony przeze mnie plan i dopiąć wszystko na ostatni guzik. Mam lekki niedosyt co do miejsca, które zająłem, ale nie mogę narzekać – już 3 raz z rzędu udało mi się dostać do finału, zatem wynik zdecydowanie mnie cieszy. Dziękuję panu Jarosławowi Olejnikowi za pomoc i opiekę nad projektem, a także wszystkim, którzy dawali mi wsparcie podczas pracy nad grą.”

Zapraszamy do pobrania gry. Mamy nadzieję, że da Wam dużo radości: <- /pobierz/ ->

Bartoszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!