Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2021/2022

 

Stary Ogólniak w… Minecraft

1 kwietnia o godz. 18.00 startuje nasz serwer MINECRFTA!

IP: zsocraft.pl   |   Wersja: 1.16.4

Bank Żywności w Olsztynie od 20 lat realizuje swoją główną misję jaką jest pomoc w przekazywaniu potrzebującym żywności, natomiast prowadzi również szereg projektów społecznych w tym rodzinnych. Zaprasza Was tym roku do udziału w Projekcie "FOLM- Z natury do rynku pracy". Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt finansowany jest z funduszy norweskich. Zapewniony jest cały niezbędny sprzęt od kubeczka aż po namiot, wyżywienie i zwrot kosztów dojazdu.

Projekt skierowany jest do ludzi młodych 18-29 r. ż., którzy nierzadko kończąc szkołę, nie podejmują dalszej edukacji, ale i nie znajdują zatrudnienia. Ten projekt ma im dać chwilę na wycofanie się ze środowiska rodzinnego, szkolnego i towarzyskiego by móc złapać oddech i przemyśleć co chcą robić w życiu. Jest to projekt międzynarodowy, realizowanym równocześnie w 3 krajach europejskich: Polsce na Warmii, Mazurach, Podlasiu i częściowo na Mazowszu; w Hiszpanii w rejonie Cantabria i Irlandii- Mid West.

Projekt polega na 7-dniowych wyprawach  do lasu podczas których, uczestnicy nabywają umiejętności miękkich: nawiązywania kontaktów, pracy w grupie, radzenia sobie ze stresem, wchodzą w rolę lidera, uczą się zarządzania i planowania, mają okazję doświadczyć własnej sprawczości. To biwak w grupach 10-12 osobowych przy wsparciu  3 trenerów. Młodzi odbywają rozmaite warsztaty: rozpalania ogniska  bez zapałek, nawigacji, budowania glinianego pieca i pieczenia w nim własnoręcznie wykonanej pizzy, budowania sauny i wiele innych. Sami gotują sobie w kociołku, śpią pod namiotami. Każdego dnia doświadczają innej roli w grupie: stają się liderem-muszą mieć oko na to czy wszyscy realizują przydzielone zadania, dbają o dobro każdej osoby. Innego dnia stają się kucharzem i muszą przygotować  posiłek dla grupy, innego znowu są mistrzem ognia, baristą  itp… Dbanie o wspólne dobro i dobry nastrój uczy ich otwierania się na potrzeby innych, obserwacji, rozwija umiejętności słuchania, wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Często rola lidera jest wielkim zaskoczeniem u osób nieśmiałych, które zazwyczaj wolały pozostać w cieniu.

Aby pojechać na FOLM nie trzeba być wysportowanym, nie jest  to survival. Wszystkie gry terenowe i zabawy jakich doświadczą podczas FOLMU mają im pokazać, jak wielki w nich drzemie potencjał, o którym wcześniej nie mieli pojęcia. Uświadomienie sobie talentów ma im dać siłę i chęć do rozwoju osobistego; czy to poszerzenia edukacji, czy podjęcia działań zawodowych.

Kadra trenerska to nikt z przypadku. To wykwalifikowani trenerzy outdooru. Ludzie o wielkich pasjach, którymi mogą zainspirować młodzież. To także ludzie, którzy mają bardzo duży bagaż doświadczeń i mogą dać świadectwo, że z każdej sytuacji jest wyjście.

Po wyprawie do lasu, jeśli chcą, mogą skorzystać ze spotkań z coachem i mentorem, którzy będą wsparciem w realizowaniu wytyczonych celów podczas obozu, np.pomogą napisać CV, stworzyć biznes plan lub po prostu będą z nimi pracować nad emocjami. Dodatkowo, dostaną dostęp do platformy internetowej, gdzie pracodawcy podsyłać będą oferty pracy skierowane tylko do uczestników FOLMu.

 

Hejka! Mamy do was ogromną prośbę, sprawa jest wyjątkowo pilna i liczymy na szybkie zaangażowanie. W ostatnim czasie obrałyśmy sobie za cel pomoc zwierzakom w schroniskach. W tym tygodniu pomóc chcemy schronisku w Olecku, które zmaga się z brakiem karmy, ciepłych rzeczy. Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc, jeśli ktoś ma możliwość zakupu karmy, to do środy/góra czwartku porannych godzin karmę można dostarczyć do szkoły do godz. 16, do sali nr 16, bądź skontaktować się z nami w wiadomości prywatnej (Karola Zagroba, Gabi Małagocka), bądź w wiadomości prywatnej na dzienniku do Pana Roberta Puczela, to rzeczy zostaną odebrane osobiście. Pamiętajcie, że dobro zawsze wraca, a zwierzaki niczym nie zasłużyły sobie na swój los, są niezwykle wdzięczne i oddane człowiekowi, otoczone wspaniałą opieką, jednak sprawy finansowe nie są za dobre i wyżywienie takich zwierzaków jest bardzo drogie!
 
Dlatego kochani działamy ! Mamy mało czasu, ale wierzę w naszą siłę!
 
Karolina Zagroba