Ostatni miesiąc był bardzo pracowity dla grupy teatralnej i wokalnej. Mimo pandemii i zakazu spotykania się, udało nam się zorganizować warsztaty, dzięki którym rozwijaliśmy swoje pasje.

 

12 listopada 2020 – warsztaty aktorskie z p. Ewą Pałuską-Szozdą

Pani Ewa jest aktorką Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie. Jest również wykładowcą w Policealnym Studium Aktorskim w Olsztynie (specjalność - ruch sceniczny). Mogliśmy podziwiać ją ostatnio w takich spektaklach jak: Opętani, Rzeczy, których nie wyrzuciłem, Panny z Wilka czy Nasza klasa. Podczas warsztatów poznaliśmy tajniki ruchu scenicznego. Jak należy wykorzystywać swoje ciało podczas grania na scenie. Dowiedzieliśmy się, że gra aktorska to nie tylko emocje (o których również dużo rozmawialiśmy), ale też umiejętne wykorzystanie swojego ciała. Podczas mówienia nie wydajemy tylko głosu, ale również gestykulujemy. Pozycja naszego ciała zdradza nasze emocje. Niby wszyscy o tym wiem, ale wiedzieć a nad ciałem zapanować to dwie różne rzeczy :)

 

14 listopada 2020 – warsztaty wokalne z p. Margitą Ślizowską

Pani Margita jest już nana naszym wokalistkom. Jakiś czas temu spotkaliśmy się na warsztatach. Pani Margita jest wokalistką, aktorką i trenerką wokalu. Na warsztatach dowiedzieliśmy się, jak ma wyglądać rozgrzewka i jak przez cały czas należy dbać o swoje ciało. Jak i co należy rozciągać. Bo spięte ciało przekłada się na to jak śpiewamy, jak wydajemy dźwięki. Rozmawialiśmy również od interpretacji tekstów piosenek, które się śpiewa. Technika jest bardzo ważna, ale to 30%, reszta to przekaż, kontakt z publicznością. Na koniec każda uczestniczka miała warsztaty indywidualne (3 godziny), na których pracowały z panią Margitą nad piosenkami, które przygotowują dziewczyny na konkursy wokalne.

 

3 grudnia 2020 – warsztaty aktorskie z p. Wojciechem Rydzio

Pan Wojciech Rydzio jest aktorem Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie. Jest również wykładowcą w Policealnym Studium Aktorskim w Olsztynie (specjalność – elementarne zadania aktorskie i plastyka ruchu). Podczas warsztatów wykonaliśmy kilka ćwiczeń, dzięki którym przywoływaliśmy emocje, jakie nam towarzyszyły podczas przeżytych przez nas wydarzeń. Oprócz przywoływania emocji sprawdzaliśmy jak te emocje wpływają na sza ruch. Jak te wspomnienia wykorzystać później w naszych występach. Na co dzień poruszamy się dość niedbale (tak jak się przyzwyczailiśmy), W teatrze każdy drobny szczegół ma znaczenie. Ułożenie głowy, ciała, rąk czy nóg. Niby drobiazgi, jednak robią różnice.

 

5 grudnia 2020 – warsztaty wokalne z p. Joanną Konrad

Pani Joanna Konrad pochodzi z Bartoszyc. Jak sam o sobie mówi, jest „dziewczyną stąd”. Ma na swoim koncie 2 płyty (3 w produkcji) oraz uczestniczyła gościnnie w kilkunastu innych. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali. Teraz jednak skupia się na własnej twórczości. Podczas warsztatów, pani Joanna skupiła się na doborze repertuaru, nad emocjami związanymi z tymi piosenkami oraz na tym jak dobrze prezentować się na scenie. Są to ważne elementy pracy wokalisty. Gdy jednego z nich zabraknie, występ okazuje się przeciętny. Pani Joanna zaraziła dziewczyny wielki optymizmem i energią. Podczas warsztatów indywidualnych pracowały nad wybranymi utworami.

 

Można? Można :) Mimo, że warsztaty online to nie to samo co spotkanie na żywo, to jednak lepsza taka forma niż nie robienie niczego. Spotkanie z tymi wspaniałymi ludźmi dało nam wiele radości i pozwoliło chociaż na chwilę wyjść z szarej codzienności.

Wielkie podziękowania należą się Miastu Kętrzyn, to dzięki środkom pozyskanym z miasta udało nam się zorganizować te warsztaty. Dziękujemy!!!