W dniach 27 i 28 marca 2020 roku w Inowrocławiu miał odbyć się finał XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada”. Do finału zakwalifikowało się 9 zespołu z całej Polski. W tym również i nasza szkolna grupa teatralna „RAMPA” ze spektaklem „Pif-paf, jesteś trup”. Niestety z powodu pandemii finał się nie odbył. Organizatorzy liczyli, że uda się to przełożyć na październik … ale niestety. Każdy wie jak to się skończyło.

Bardzo cieszyliśmy się na myśl o tym wyjeździe, finale. Mieliśmy poznać naszych rówieśników z innych grup teatralnych. Miały być nowe przyjaźnie, występy. Dodatkowo dopingował nas skład Jury: Aleksandra Konieczna, Łukasz Maciejewski i Jerzy Rochowiak.

Niestety. Wyszło jak wyszło. Masze marzenie nie spełniło się do końca. Część grupy ukończyła już szkołę i wyjechała na studia. Nie zagramy już „Pif-pafa”. NA otarcie łez organizatorzy przyznali wszystkim finalistom nagrody w postaci statuetki, książki „Anyżowe dropsy” – pióra Aleksandry Koniecznej (mam nawet wpis pamiątkowy i autograf autorki :) ) oraz kilku gadżetów.

Dziękujemy organizatorom za tak miły gest i mamy nadzieję, że do zobaczenia.

 

A oto lista finalistów Arlekinady 2020:

  1. Teatr WITRAŻ z MDK nr 4 w Bydgoszczy – „Za Ogrodzeniem” w reż. Wiolety Górskiej-Nowik
  1. GRUPA POD WISZĄCYM KOTEM z VII LO im. M. Kopernika w Częstochowie – „Remember me” w reż. Beaty Gendek-Barhoumi
  1. ALICJA WOJNAROWSKA z MOK w Dębicy – monodram „Rzecz o Wojnie” w reż. Dominiki Migoń
  1. Teatr RAMPA z I LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie – „Pif, paf – jesteś trup” w reż. Jarosława Olejnika
  1. Teatr PIĘĆ ZŁOTYCH z Powiatowego MDK w Lubartowie – „Szklarnia” w reż. Małgorzaty Adamczyk
  1. Teatr AVIS z Nowosolskiego Domu Kultury – „Dziewczyna z chmury” w reż. Alicji Chyżak-Fitas
  1. Teatr BEZ (pre)TEKSTU z I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – „Szkoda gadać” w reż. Wiesławy Wójcik i Anny Rozmianiec
  1. Teatr EKSPOZYCJA z MDK nr 2 w Poznaniu – „W imię Ojców” w reż. Adama Brzezińskiego
  1. Teatr NAMELESS z Centrum Kultury w Siechnicach – „Siostra” w reż. Pawła Wilamowskiego